Як очистити оперативку.

Досить часто користувачі, включаючи комп'ютер і самі того не відаючи, запускають велика кількість програм і служб, абсолютно непотрібних в роботі. Це призводить до того, що через деякий час швидкодія комп'ютера знижується, що проявляється в його періодичному або повному «зависанні». Останнє обумовлено тим, що вільна оперативна пам'ять закінчується, і система змушена звертатися до файлу підкачки на жорсткому диску, використовуваному для зберігання частин програм і файлів даних, що не поміщаються в ОЗУ. Для того, щоб уникнути подібних неприємностей, достатньо дотримуватися деяких правил і використовувати спеціальні утиліти.
Інструкція
1
Перш за все, необхідно переконатися, що перебої в роботі пов'язані саме з нестачею оперативної пам'яті. Найпростіший спосіб - викликати диспетчер задач і подивитися на кількість виділеної пам'яті. У разі, коли обсяг виділеної пам'яті перевищує розмір оперативної пам'яті вашого комп'ютера, система використовує файл підкачки. Якщо ви досить просунутий користувач, то можете перейти на вкладку "Процеси" і відсортувати їх за розміром займаної пам'яті. Невикористовувані процеси можна зупинити. При цьому ви повинні бути впевнені, що завершення процесу не призведе до збоїв в роботі комп'ютера. Описаний вище спосіб очищення ОЗУ лише оперативний, результати збережуться максимум до моменту перезавантаження комп'ютера.
2
У випадку, якщо очищення ОЗУ вам потрібно постійно, можна скористатися утилітою msconfig (Пуск-> виконати). За допомогою неї можна зупинити непотрібні служби, видалити частину програм з автозавантаження і зберегти зроблені системні зміни. Знову ж, будьте уважні і обережні - подібний останов служб або виконуваних програм також може привести до неприємних збоїв.
3
Нарешті, найпростіший спосіб уникнути браку пам'яті - скористатися спеціальними програмами з очищення ОЗУ і підтримці її в робочому стані. Наприклад, "RAM Saver Pro" - інструмент для професійного моніторингу, очищення і оптимізації оперативної пам'яті. Служить для підвищення продуктивності операційної системи, звільняючи оперативну пам'ять від драйверів і процесів MS Windows для додатків, що вимагають максимальне завантаження процесора і оперативної пам'яті. Крім того, є ще "MaxRAMFree" - програма для очищення оперативної пам'яті. Утиліта може автоматично очищати оперативну пам'ять через певний час на вказану кількість мегабайт, причому для цього є відразу дві опції, які здатні працювати спільно або проводити дефрагментацію пам'яті при досягненні певного порога завантаженості. "MaxRAMFree" розміщує свою іконку в системному треї (область на панелі завдань ОС Windows), звідки також можна запускати процес очищення оперативної пам'яті до одного зі встановлених рівнів.
Зверніть увагу
Зупинити деяких системних процесів і служб може привести до серйозних збоїв у роботі системи.
Корисна порада
Для того, щоб упередити брак ОЗУ, заздалегідь приберіть все невикористовувані програми з автозапуску і зупиніть зайві служби.