Як відремонтувати коробку передач.

Автоматичні або механічні коробки передач є однією з найбільш уразливих частин будь-якого автомобіля. Навіть при зносі якоїсь однієї з деталей, що утворюють коробку, робота механізму буде нечіткою, а потім пристрій може повністю вийти з ладу. Найскладнішою конструкцією є автоматична коробка (АКПП). Вона утворена прецизійними поршнями, від стану яких залежить робота трансмісії. Щоб відремонтувати коробку передач , вам знадобиться набір інструментів.
Вам знадобиться
  • Автомобіль, набір спеціальних інструментів, масло для коробки передач
Інструкція
1
При вібрації або шумі у коробці затягніть її кріплення або (за рекомендацією спеціаліста) замініть опори. Також варто відрегулювати холостий хід двигуна.
2
Огляньте на наявність пошкоджень шестерні підшипників і по можливості замініть їх.
3
При скреготінні або утрудненому перемиканні передач перевірте рівень масла. Якщо він знижений, слід залити масло підходящої марки. Проблеми можуть виникати і в ситуації, коли в автомобіль було залито масло невідповідної марки.
4
При проблемах, викликаних витоком масла, замініть сальники на пошкоджених ущільнювачів кільцях.
5
При неповному перемиканні зчеплення часто видаліть повітря з гідросистеми і відрегулюйте привід. Слід звернути увагу і на справність тросів приводу коробки передач .
6
При мимовільному відключенні передач і, ослабленні пружин синхронізаторів та інших неполадках, які вимагають втручання професіоналів, відвідайте найближчу станцію технічного обслуговування.
Зверніть увагу
Коробка передач може легко зламатися при довгому буксуванні (в грязі або в снігу).
Корисна порада
При ремонті будь коробки передач важливо не допускати попадання всередину механізму частинок пилу і волосків: вони можуть стати причиною чергової поломки.
Другий після двигуна робочий вузол автомобіля завжди повинен працювати ідеально. Коробка передач ВАЗ влаштована досить просто, щоб впоратися з її ремонтом, навіть не маючи спеціальної авторемонтної підготовки.
Вам знадобиться
  • - набір синхронізаторів і прокладок коробки передач;
  • - муфти;
  • - вилки перемикання;
  • - сальники;
  • - трансмісійне масло;
  • - гас або дизельне паливо;
  • - герметик.
Інструкція
1
Заздалегідь визначте приблизну причину неполадок роботи коробки перемикання передач вашого автомобіля. Утруднене перемикання передач може зажадати регулювання і заміни пластмасових деталей в приводі КПП. Мимовільне вимикання передач - заміни синхронізаторів, муфти та вилки перемикання. Гучна робота КПП - доливання масла до контрольних міток покажчика та заміни прокладок.
2
Злийте з коробки перемикання передач масло. Влийте його в відремонтовану КПП або, якщо підійшов термін заміни, візьміть свіже трансмісійне масло.
3
Зніміть і розберіть КПП. Очистіть деталі від бруду і відкладень. Ретельно протріть. Будьте акуратніше з кульками-фіксаторами - їх легко втратити.
4
Перевірте всі деталі. На картері КПП не повинно бути тріщин. Кришки повинні щільно прилягати, щоб зберігалася герметичність.
5
Огляньте сальники. Допустимий знос їх робочої кромки не повинен перевищувати 1 мм. Інакше потрібна заміна.
6
Перевірте шестерні, синхронізатори, муфти, а також зазори між ними. Дефектні деталі заміните.
7
Обстежуйте підшипники. Пальцем притисніть внутрішнє кільце до зовнішнього і штовхніть. Плавне, легке ковзання свідчить про ідеальний стан підшипника.
8
ревізії вилки і штоки. Їх деформація недопустима. Вони повинні вільно переміщатися в отворах.
9
Усунете за допомогою шліфувальних шкурок із зернистістю від 10 до 40 одиниць всі невеликі нерівності - робочі деталі і поверхні КПП не повинні мати пошкоджень. Якщо відновити гладкість неможливо, або є істотний знос і деформація, міняйте деталі на нові.
10
Перед складанням промийте весь механізм гасом або дизельним паливом. Місця, де будуть встановлені прокладки, зачистите і промажте тонким шаром герметика.
11
Зберіть КПП в зворотному порядку. Перед установкою нижньої кришки залийте масло. Закінчите збірку і встановіть КПП на машину.