Як прикрутити кріплення.

Катання на сноуборді - дуже корисний і популярний вид спорту, розваг і відпочинку, доступний величезній кількості людей. Як і в більшості подібних видів спорту, в сноубордингу дуже багато залежить від правильної екіпіровки і спорядження, а також від їх налаштування і підгонки.
Вам знадобиться
  • Для правильної установки більшості кріплень на сноуборд вам знадобиться велика хрестова викрутка, все інше додається в комплекті до кріплень.
Інструкція
1
Для того щоб правильно встановити кріплення на сноуборд, спочатку треба визначити стійку катається, тобто ту ногу, яка при катанні буде попереду. Зробити це можна кількома способами. Не виходячи з дому, потрібно встати прямо, ноги на ширині плечей, і попросити когось із близьких несильно, але несподівано підштовхнути вас в спину. Якою ногою буде зроблено крок для утримання рівноваги, та нога і буде "передньої". На вулиці ж можна покататися по льоду або з гірки - нога, яка виявилася попереду при такому катанні, також буде попереду і при катанні на дошці.
2
Наступний крок - визначення ширини стійки. Прийнято вважати, що зазвичай вона дорівнює відстані від підлоги до середини коліна катається. Приблизно таку ж відстань і повинно бути між центрами кріпильних дисків. Прикладіть диски до центральних кріпильним отворам на дошці. Якщо відстань між ними відповідає ширині стійки, встановлюйте кріплення на ці отвори. Якщо ж ні - акуратно рухайте диски то отримання потрібного відстані.
3
Тепер необхідно виставити кути кріплень. Як правило, ці кути суто індивідуальні для кожного райдера, але для перших виходів на схил можна поставити найбільш поширені. Таким чином переднє кріплення потрібно встановити на 15-20 градусів від поперечної осі дошки в сторону носа, а заднє - ставити рівно або на +/- 5 градусів. На дисках кріплень є спеціальна розмітка, так що складнощів з цим виникнути не повинно.
4
Залишилося вставити черевики в кріплення і акуратно посунути кріплення так, щоб носи і п'яти черевик виступали однаково щодо країв дошки. Для цього треба використовувати спеціальні поперечні прорізи в кріпильних дисках. Після цього черевики треба вийняти з кріплень і за допомогою хрестової викрутки обережно прикрутити обидва кріплення , користуючись комплектними шайбами і гвинтами.
Зверніть увагу
Незважаючи на те що прикрутити кріплення треба ретельно і міцно, зайві зусилля докладати не варто - є ризик пошкодити гвинт або, того гірше, дошку.
Корисна порада
Час від часу перевіряйте і підтягуйте гвинти, це убезпечить як ваше здоров'я, так і спорядження від неприємностей.
Від того, наскільки правильно ви підберете і встановіть кріплення для сноуборда, залежить не тільки його комфортність і легкість в експлуатації, але і ваше здоров'я. Кріплення щільно фіксує ногу в черевику, не дає їй зміщатися або зісковзувати, захищає від деформації при падіннях. Тому до питання про вибір і установці кріплення на сноуборд варто підходити дуже серйозно.
Інструкція
1
Фіксація кріплення залежить від обраного вами стилю катання, а значить і від його типу. Для таких дисциплін, як слалом і швидкісний спуск, професійні спортсмени використовують жорсткі черевики і кріплення . Вони складаються з двох з'єднаних дугами платформ. На відміну від них, м'які кріплення використовуються любителями фрірайду, фрістайлу. Вони мають платформу, хайбек, який фіксує ногу з боку ікри, ремінців і поворотного диска, який прикріплюється до платформи.
2
Все кріплення для сноубордів встановлюються на дошці за допомогою звичайних гвинтів.
3
В першу чергу необхідно знайти підходящу вам стійку. Згадайте про те, яку ногу ви ставите вперед, якщо ви спіткнетеся або вас несподівано штовхають ззаду. Якщо правою - то ви Goofy, і вперед вам потрібно встановлювати кріплення для правої ноги. Тих, кому зручніше, щоб ліва нога була попереду, називають Regular.
4
Визначившись з тим, яке кріплення и винесіть вперед, підберіть відповідну вам ширину розстановки ніг. Для фрірайду, фрістайлу ступні зазвичай ставляться на ширині плечей, а для інших стилів катання - трохи ближче один до одного.
5
Тепер виберіть кут, під яким ви будете ставити ноги. Якщо ви збираєтеся займатися фрістайлом, то переднє кріплення встановлюється в положенні від 0 до 25 градусів, а задня - від -10 до 10. Для тих, хто віддає перевагу фрірайд або карвінг рекомендується постановка передньої ноги під кутом від 25 до 45 градусів, а задньої - від 15 до 35. Універсальна стійка для початківців сноубордистів виглядає так: передня нога під кутом від 10 до 35 градусів, задня - від 5 до 15.
6
Вибравши найбільш підходяще для вас положення, зафіксуйте кріплення за допомогою гвинтів, вставивши їх у спеціальні отвори і туго затягнувши.
7
Слідкуйте за міцністю установки кріплень, адже якщо воно відірветься під час катання на швидкості або стрибка, ви можете отримати серйозну травму.