Як відмити суперклей.

Під час роботи з суперклеєм (назва речовини-основи клею - цианакрилат), він іноді виявляється в найнесподіваніших місцях - на руках, підлозі, одязі. А так як клей «супер», то відмити його звичайними способами не представляється можливим. Не бере його ні вода, ні розчинник, ні бензин. Отже - чому ж прибрати суперклей ?
Вам знадобиться
  • Гаряча вода, ацетон, засіб «Димексид», рукавички, суперсмивка
Інструкція
1
Якщо клей потрапив вам на шкіру, найпростіше, що необхідно зробити - не хвилюватися і почекати пару днів. Він відлущити сам в процесі звичайного миття. Крім того, китайський суперклей взагалі не водостійкий і легко плавиться при нагріванні (тільки не треба це перевіряти - адже клей у вас на руках). А деякі клеї знімаються за допомогою ацетону. Перевірте, можливо у вас саме такий клей.
2
Якщо клей треба прибрати з пластикових поверхонь, використовуйте речовина диметилсульфоксид (засіб «Димексид», що продається в аптеці). Тільки обов'язково візьміть рукавички і будьте обережні: пахне це засіб дуже неприємно і може навіть призвести до отруєння через шкіру. Димексид ефективно видаляє затверділий, але ще свіжий суперклей .
3
Відвідайте магазин будматеріалів. Там поруч із суперклеєм продається, як правило, і суперсмивка до нього. Таку суперсмивку варто спочатку випробувати де-небудь в непомітному місці, так як разом з клеєм вона може змити фарбу. До складу такого очисника входить нитрометан, який ефективно видаляє не тільки суперклей , але і плями звичайного клею, сліди чорнила або маркера. У продажу найчастіше трапляються «Антіклеі Супермомент» від Henkel, очищувач «Контакт» та інше. Очисники не розтікається, тому їх можна використовувати і на вертикальних поверхнях. При роботі з нітрометаном також необхідно використовувати рукавички. Нанесіть засіб на плями клею і потріть або залиште на деякий час: вони повинні розчинитися.
Зверніть увагу
Під час роботи з суперклеєм або для його видалення використовуйте рукавички, щоб хімічні речовини не потрапили на шкіру.
Корисна порада
При роботі з суперклеєм намагайтеся працювати акуратно, щоб потім не довелося відмивати небажані сліди і плями з шкіри або з меблів.