Як вибирати зимову гуму.

Взимку автомобілісти міняють шини. Установка зимової гуми - це не примха, а необхідність. Правильно підібрана зимова гума - запорука безпеки на дорозі. Однак існує дуже багато моделей зимових шин. Які підійдуть саме для вашого автомобіля, залежить від безлічі факторів, які треба враховувати при виборі.
Інструкція
1
Взимку не можна продовжувати їздити на літній гумі тому, що вона зроблена з дещо іншого матеріалу, ніж зимова. Літні шини жорсткіше, до того ж, вони ще більше твердеют на морозі. Тому пізньої осені їх треба відправляти на відпочинок, до наступного літа. У економних автомобілістів є спокуса купити так звану всесезонну гуму і їздити на таких шинах цілий рік. Однак такий спосіб вирішення проблеми не підходить для жителів нашої країни з суворим кліматом. Справа в тому, що всесезонні покришки можна безпечно використовувати лише при мінус 5 - мінус 20 градусах. Коли вдаряють справжні морози, такі шини втрачають свої властивості.
2
Багато чули, що зимова гума ділиться на два основних види - шиповану і нешипованну. Яка краще? Так ставити питання не можна. Якщо ви збираєтеся їздити в основному по місту, там, де існують розчищені дороги, краще придбати нешиповані покришки. Якщо вашій машині мають бути подорожі за місто, по засніженій і зледенілій трасі, не сумнівайтеся, віддаючи перевагу шипованним шінам.Можно також не купувати шиповані протектори, а просто ошиповать звичайну зимову гуму. Однак не всякі шини придатні для шипування. В нешипованной гумі потрібно дивитися на малюнок протектора. Саме від нього залежатиме керованість автомобіля. Його глибина повинна бути від 9 до 10 мм, а кращий малюнок - безліч квадратиків, розташованих у шаховому порядку.
3
Часом буває складно визначитися серед різноманіття моделей. Які шини вибрати - вітчизняні чи імпортні? На жаль, російські протектори, хоча й дешевше закордонних, але не володіють такою якістю. Тут уже як пощастить, а навіщо ж рісковать.Раскрученние імпортні марки переважніше, хоча й дорожче. Зате вони довше прослужать. Отже варто розщедритися. Навряд чи підведуть рідні Bridgestone, Gislaved, Nokian, Pirelli.
Корисна порада
Не варто купувати стару гуму, вживану. Економія може обернутися трагедією. До того ж, навіть якщо б/у гума добре збереглася, вона не протримається більше однієї зими.