Як відкрити ремонт взуття.

У період кризи і суворої економії споживачі стали бережливее. Багато вже не позбавляються від старої і поношеного взуття , а несуть у взуттєву майстерню. Тому майстерні з ремонту взуття в наші дні мають хороший потенціал для розвитку. Відкриття такого бізнесу не вимагає значних витрат, а саме підприємство при гарній організації може принести непоганий дохід.
Вам знадобиться
  • приміщення,
  • обладнання для ремонту взуття
Інструкція
1
Підшукайте відповідне приміщення для розміщення майстерні. Це може бути невеликий кіоск або кімната в цокольному поверсі житлового будинку. Бажано, щоб приміщення розташовувалося неподалік від торгового центру, зупинок громадського транспорту. Однак прибутковим підприємство зробить не так розташування, скільки висока якість виконання ремонту та доброзичливі відгуки споживачів.
2
Виберіть і купіть обладнання, необхідне для ремонту взуття . Вам знадобляться чавило, спеціальна швейна машина, шевська лампа, молотки, шило, нагрівач, прес. Передбачте у фінансовому плані вашого підприємства витрати на електроенергію та оренду приміщення.
3
Продумайте рекламу вашого взуттєвого бізнесу. Найпростіше зробити на комп'ютері або друкарським способом листівки з адресою шевської майстерні і розкласти їх по поштових скриньках прилеглих будинків. З часом у вас складеться стійка клієнтура, а люди стануть рекомендувати майстерню своїм друзям і знайомим. Подбайте про те, щоб зробити красиву і кидається в очі вивіску безпосередньо у приміщення майстерні.
4
Найміть персонал. На перших порах вам знадобиться один приймальник і один-два майстри по ремонту взуття . Звертайте увагу на досвід і ділові якості майбутніх працівників. Для приймальника замовлень особливе значення має комунікабельність, доброзичливість та вміння розташувати до себе клієнтів.
5
Після того як майстерня почне приносити дохід, продумайте питання про розширення виробництва. Найпростіше рішення - створити мережу точок по ремонту взуття . Інший можливий варіант - надавати клієнтам додаткові побутові послуги, наприклад, організувати майстерню (робоче місце) з виготовлення ключів. Для цього знадобиться невелике додаткове приміщення і верстат для професійного виготовлення дублікатів ключів.
Ремонт взуття у свідомості багатьох досі асоціюється виключно з невеликими будками, в яких працює один майстер-кустар, виконуючи стандартні замовлення на заміну набойок або зламалися застібок-блискавок. Останнім часом на ринку побутових послуг став розвиватися й інший формат - майстерні, в яких задіяні відразу кілька фахівців. Вони надають максимально широкий спектр послуг з лагодження будь-яких видів взуття, в тому числі і взуття преміум-класу, що вимагає особливо делікатного підходу.
Вам знадобиться
  • - приміщення площею від 25 квадратних метрів;
  • - комплект обладнання (нового або б/у);
  • - початковий запас витратних матеріалів;
  • - мінімум два майстри і приймальник в штаті співробітників;
  • - інтернет-сайт та інші доступні засоби реклами.
Інструкція
1
Орендуйте приміщення площею від 25 квадратних метрів з можливістю підключення до надійної електричної мережі, що витримує досить великі навантаження. Обладнання, яке використовують професійні «шевці», поглинає досить-таки багато електроенергії, а перебої з подачею електрики будуть моментально зупиняти роботу будь взуттєвої майстерні. Врахуйте також, що в закладах середнього класу і вище робоча зона повинна бути обов'язково відділена від зони прийому-видачі взуття, орендоване приміщення потрібно буде відповідним чином переобладнати.
2
Знайдіть якомога більше пропозицій, пов'язаних з придбанням вживаного обладнання для ремонту взуття. Оптимальний варіант - комплект вживаних верстатів зарубіжного виробництва, так як старе вітчизняне обладнання ненадійно, а лінійка нового імпортного обійдеться підприємцю занадто дорого. Крім устаткування буде потрібно відразу великий запас витратних матеріалів, який потім буде постійно поповнюватися і рости.
3
Підберіть двох-трьох майстрів, що мають гарну репутацію і явно виграють при такій формі роботи, яку можете запропонувати їм ви. Майстру, який працює самостійно, часто доводиться витрачати більшу частину доходу на оплату електроенергії та закупівлю витратних матеріалів, тому якщо ви будете віддавати йому достатньо високий відсоток від кожного виконаного замовлення, є шанс зацікавити «шевця» і притягнути його до роботи. Знадобиться також співробітник, який прийматиме і видавати замовлення - йому потрібно щомісяця платити фіксований оклад.
4
Розробіть стратегію просування нової взуттєвої майстерні, відшукавши найефективніші канали розповсюдження рекламної інформації. Залучити клієнтів допомагають листівки, які потрібно розповсюдити в довколишніх районах, про можливість ремонту дорогого взуття можуть довідуватися також через інтернет, тому доцільно буде витратитися на створення і розкручування власного сайту-візитки. Нарешті, добре послужить справі просування яскрава запам'ятовується вивіска, помітна здалеку і звертає на себе увагу всіх перехожих.