Як знайти хорошого адвоката.

Не секрет, що успіх розгляду справи в суді безпосередньо залежить від того, наскільки юридично грамотно учасник справи представляє свою позицію. Тому люди, які не бажають ризикувати, давно зрозуміли, що допомога адвоката - не порожня трата грошей, і адвоката потрібно наймати не першу ліпшого, а гарантовано хорошого. З якою ж міркою підійти до людини, якій ви довірите долю своєї справи?
Інструкція
1
Може виникнути думка найняти відомого адвоката , аса, розкрученого засобами масової інформації. Однак майте на увазі: унаслідок великої затребуваності на роботу з вашою справою у такого адвоката може залишитися зовсім мало часу, хоча гроші ви заплатите чималі. Знамениті адвокати схильні концентруватися на великих, знакових справах, які підтримають їх популярність, тому якщо справа у вас не видатне, є ймовірність, що такий адвокат не буде повністю викладатися при роботі з ним, а юридичні послуги надасть мимохідь.
2
При виборі адвоката не варто зупинятися і на кандидатурі, підказаної слідчим або дізнавачем. Рекомендований ними адвокат свідомо чи підсвідомо може стати «засланим козачком» і в чомусь знехтувати вашими інтересами на догоду інтересам «органів» .А ось чий рада може виявитися дуже корисним, так це рада працівників суду, якщо такі є серед ваших знайомих. Судді та секретарі судових засідань спостерігають адвокатів у справі, бачать їх плюси і мінуси, а вже слава про дійсно хороших адвоката х досягає вух практично всіх працівників суду.
3
Крім того, можна знайти хорошого адвоката і за рекомендацією знайомих, вже користувалися його послугами. Якщо рекомендацій вам ніхто дати не може, вирушайте до колегії адвокатів і орієнтуйтеся вже на місці, звертаючи увагу на наступне. Адвокат - це ваш представник, ваше обличчя в суді. Тому не варто закривати очі на загальне враження, яке виробляє ця людина - приємне або відразливе, транслює він впевненість і професіоналізм.
4
Зверніть також увагу, грамотно він виражається. Професійний навик адвоката - красномовство, адже частина його роботи - виступи в суді, які повинні бути лаконічними, але дохідливими і переконливими. Якщо в розмові з вами адвокат проявляє ознаки недорікуватості, то найімовірніше, в суді він продемонструє те ж саме, а це вже майже що профнепридатність. По можливості постарайтеся ознайомитися з якими-небудь з складених адвокатом документів, щоб отримати уявлення про його грамотності.
5
Те, наскільки уважно вислуховує вас адвокат, наскільки він вникає в усі подробиці, чи бере щось на олівець, теж багато що скаже. При інтерв'юванні клієнта адвокат повинен скласти собі картину справи. Якщо з'явилися сумніви в тому, наскільки ви уважно вислухані і зрозумілі, як би між іншим задайте адвокату кілька запитань по суті справи. За його відповідям ви легко зрозумієте, наскільки адвокат усвідомив собі суть вашої позиції і вашого інтересу.
6
Адвокат повинен бути готовий роз'яснити вам незрозумілі моменти, хоча б у загальних рисах. Однаково нехороші адвокати як відмахуватися від ваших питань, так і відповідають вам на «пташиною мовою» - цим виразом позначають професійну мову юристів, який людині без спеціальної освіти важко зрозуміти. Часто за жонглюванням незрозумілими вам юридичними термінами по суті ховається відсутність відповіді на запитання.
7
Обов'язково поцікавтеся, в якій сфері спеціалізується адвокат. Перевагу краще віддавати вузькопрофільним спеціалістам, які досконально знають законодавство і судову практику за своїм профілем, у яких є солідний багаж виграних справ, схожих з вашим.
8
До речі, щоб переконатися в успішності адвоката , не соромтеся попросити його про ознайомлення з кількома архівними справами з його участю в тій же сфері, що і ваша справа.
9
Насторожитеся, якщо вже в ході консультації по справі адвокат почне запевняти, що судове рішення буде прийнято на вашу користь. Розумний і порядна адвокат ніколи результат справи гарантувати не буде, оскільки в справі завжди можуть з'явитися непередбачені обставини, що міняють розстановку сил. Ось чому заяви про виграшності справи потрібно розглядати як знак недосвідченості, завищеної самооцінки, а іноді і недобросовісності адвоката .
Зверніть увагу
У нашому сучасному суспільстві все частіше постає питання: де і як знайти хорошого, досвідченого, професійного адвоката? Людина, не досвідчений в хитросплетіннях права, може не передбачати навіть найелементарніших юридичних наслідків своєї справи, які здатні привести до фіаско. Так що краще не переоцінювати своїх можливостей і відразу звернутися до юриста, хоча б за консультацією.
Корисна порада
Як знайти грамотного адвоката? Чим відрізняється адвокат від юриста? Чому у всіх адвокатів такі різні ціни? Навіщо взагалі потрібен адвокат? Не знаєте відповіді на ці питання? ПОПЕРЕДЖЕННЯ: не дайте себе обдурити юридичним пройдисвітам (див. Нижче). Часто кажуть, що знайти хорошого адвоката так само важливо, як і хорошого лікаря. І справді, якщо від лікаря залежить ваше здоров'я, то від адвоката - захист ваших прав і матеріальне благополуччя.