Як зв'язати килим. Як в'язати сільський круглий килимок.

  •  Бабусині постілки і доріжки, пов'язані з клаптиків, несподівано знову увійшли в моду. Їх старанно вишукують на горищах і в сільських скринях і розстеляють не тільки на підлозі оформленої у фольклорному стилі кухні, але навіть на паркеті в цілком сучасної вітальні. Колись такі килимки вміли робити всі, хто хоч раз в житті тримав в руках гачок. Потім це мистецтво втратило популярність, але не зникло. Зараз можна нав'язати скільки завгодно килимків, використовуючи більш сучасні матеріали, ніж старі клаптики.
  •  Вирішіть, куди саме ви постеліть або повісите килимок. Від цього залежатимуть його розмір і форма. Маленький килимок в передпокої можна зробити будь-якої форми. Тут доречний і класичний половічок, і доріжка, і щось подібне квіточки. У кухні або кімнатах краще будуть виглядати килимки оригінальної форми.
  •  Для простого круглого килимка зв'яжіть ланцюжок з 8 повітряних петель. Замкніть її в кільце. Зв'яжіть 2 повітряних петлі на підйом і 10-12 стовпчиків з накидом всередину кільця. Якщо не виходить рівномірно розподілити стовпчики і кільце морщинится, зв'яжіть ще кілька стовпчиків. Кільце має бути абсолютно плоским. Другий ряд з'єднайте в кільце напівстопчиком між останнім і першим стовпчиками з накидом.
  •  Зв'яжіть 2 повітряних петлі на підйом і в'яжіть стовпчики з накидом в кожен стовпчик попереднього ряду, рівномірно додаючи петлі. Робіть це через кожні 5-6 петель, пров'язуючи в стовпчик попереднього ряду 2 стовпчики з накидом. Якщо поверхня не виходить рівною, відстані між додатками можна збільшити або зменшити. Точно таким же чином в'яжіть і наступні ряди до того, як вийде коло потрібного розміру.
  •  Круглий килимок може бути і смугастим. Почніть в'язати його точно так само, як і однотонний, пров'яжіть 10-15 рядів однією ниткою, а потім переходите до нитки іншого кольору. Вузла при цьому не зав'язуйте. Відступите від початку кола 4-5 см, прокладете кінець нової нитки назустріч гачка. Обірвіть попередню нитку і прокладете її на нову, притримуючи вказівним пальцем лівої руки. Обидва кінці нитки поступово закривайте стовпчиками нового ряду.
  •  Для того щоб зв'язати доріжку, зробіть ланцюжок з 20-30 повітряних петель. Зв'яжіть 2 повітряних петлі на підйом, переверніть в'язання і в'яжіть стовпчики з накидом в кожну петлю ланцюжка. Якщо ви в'яжете однотонну доріжку, в'яжіть її стовпчиками з накидом до потрібної довжини.
  •  Можна пов'язати доріжку з кольоровими або ажурними смужками. Кольорові смужки в'яжуться точно так само, як і при в'язанні круглого килимка. Доріжку з ажурними смужками зручніше зробити з декількох фрагментів. Зв'яжіть кілька маленьких доріжок звичайної в'язкою, потім для кожної ажурною смужки нав'яжіть квіточок, скріплюючи їх між собою напівстовпчиками. Отриману смужку прив'яжіть по довгих сторонах до двох уже готовим смужках, пов'язаним стовпчиками з накидом.
  •  Килимки можна в'язати і звичайним коротким гачком. Просто довгий в цій ситуації удобнее.По краю круглого килимка або доріжки можна зробити бахрому, зв'язавши її гачком по лінейке.Коврік можна пов'язати і з товстої пряжі, і за старовинним способом з клаптиків. Шматок тканини при цьому нарізається як можна більш довгими смужками. Смужки все одно виходять не дуже довгими, і необхідно постійно прикріплювати одну до іншої. Робіть це без вузлів, просто прокладаючи ніт за попереднім ряду і прикриваючи місце з'єднання стовпчиками з накидом.