Як приготувати комбікорм. приготування комбікорму в домашніх умовах.

Комбікорм - це спеціальний корм, який заготовляють для сільськогосподарських тварин. Включати в себе таке харчування має продукти, як рослинного, так і тваринного походження. А приготувати його легко можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
 • - сіно;
 • - мука;
 • - вода;
 • - дріжджі;
 • - висівки;
 • - залишки хліба;
 • - вапно.
Інструкція
1
Щоб приготувати корм для травоїдних тварин, потрібно запастися значною кількістю сіна, а також сухими листям чагарників і сушеної травою (наприклад, кропивою, малиною, смородиною). Для того щоб такий корм був придатний в харчування дрібним тваринам, сіно потрібно перемолоти на борошно. Успіх такого заходу безпосередньо залежить від того, наскільки добре був просушений вихідний матеріал. Якщо волога в листі і траві не залишилася, то вони досить легко раскрошатся. Сінну борошно можна приготувати кількома способами: розім'яти руками, перемолоти блендером або через м'ясорубку.
2
Додайте в зелену масу сіль і вапно (вони виступлять в ролі мінеральних добавок), також можна додати і перемелену яєчну шкаралупу. А для більшої поживності і корисності варто покласти в корм ще й залишки хліба і подрібнене зерно. Далі всипте в вийшла суміш пару-трійку склянок борошна (це залежить від того, скільки сінної муки у вас є в наявності). Борошно в комбікорм додають для підвищення поживної цінності продукту, а також для того, щоб склеїти масу перед її подальшою обробкою. Тепер до неї потрібно додати трохи теплої води і замісити круте тісто. Це тісто, для зручності використання, варто переробити в гранули. Прокрутіть масу через м'ясорубку. Потім все отримані гранули потрібно висушити, причому чим швидше, тим краще, щоб борошно не закисла, і весь корм не зіпсувався.
3
Якщо ви хочете приготувати комбікорм для курей, то краще скористатися методом дріжджування. Для цього беруть ємність з 2 літрами нагрітої до 40 градусів води, потім туди потрібно кладуть 10 грам пекарських дріжджів, які заздалегідь вже були розведені у воді. В отриманий корм додайте 1 кілограм борошняної суміші. Масу потрібно перемішувати кожні 30 хвилин. Використовувати корм можна вже через 6-9 годин після його приготування.
4
Можна ще й так приготувати їжу для тварин. Попередньо замішайте опару. Для цього в ємності з одним літром теплої водою потрібно розвести близько 20 грам пекарських пресованих дріжджів. Потім в вийшла опару додайте 400 грам концентрованих кормів. Корм помішувати протягом 20-30 хвилин протягом 4-6 годин. Для того щоб годувати тварин вийшла масою, потрібно готову опару розвести 3 літрами теплої води і додати 1,5 кілограма корму. Але це ще не все - корм до кінця не готовий. Тому далі необхідно заготовлену суміш перемішувати раз на годину протягом 7-9 годин. Після цього можна давати корм тваринам.
Комбікорм складається з продуктів тваринного і рослинного походження. Зазвичай його використовують як корм, призначеного для сільськогосподарських тварин. Його можна купити в магазині або приготувати самостійно в домашніх умовах.
Вам знадобиться
 • - дріжджі;
 • - хліб;
 • - висівки;
 • - мука;
 • - вапно;
 • - сіно;
 • - яєчна шкаралупа;
 • - вода.
Інструкція
1
Сушеную траву, сіно і сухе листя чагарників добре висушіть, а потім перетворіть їх в муку, щоб готовий корм міг бути придатний для невеликих тварин. Якщо вихідна сировина було добре просушено, трава і листя легко раскрошатся. Сінну борошно можна зробити за допомогою м'ясорубки, блендера або просто розім'яти руками.
2
Як мінеральних добавок насипте в вийшла зелену суміш сіль, вапно, яєчну шкаралупу, яку необхідно заздалегідь перемолоти. Все добре перемішайте і додайте подрібнене зерно і залишки хліба. Потім в масу всипте близько трьох склянок борошна, щоб підвищити поживну цінність продукту. Також борошно допомагає склеїти масу перед тим, як вона буде піддана подальшій переробці. Після цього налийте невелику кількість теплої води і замісити круте тісто. Тісто, необхідно переробити у гранули, щоб надалі було зручніше його використовувати. Для цього необхідно прокрутити масу через м'ясорубку. Утворені гранули негайно відправте сушитися, інакше борошно може закиснути і зіпсувати тим самим весь корм.
3
Метод дріжджування добре підійде для приготування комбікорму курям. У каструлю налийте 2 літри води, нагрітої до 40 градусів, і додайте заздалегідь розведені у воді дріжджі (10 грамів). Далі в масу насипте кілограм борошняної суміші. Після цього необхідно кожні півгодини ретельно перемішувати корм. Приготований за цим методом комбікорм можна давати птахам через 9 годин після приготування.
4
Для приготування комбікорму на опарі необхідно заздалегідь замісити її. Розведіть дріжджі (20 грамів) в літрі теплої води. В утворену опару додайте 400 грамів концентрованих кормів. Далі корм помішуйте кожні півгодини протягом 6 годин. Щоб вийшла масу можна було використовувати для годування тварин, необхідно розвести 3 літрами теплої води опару і насипати півтора кілограми корму. Далі корм необхідно помішувати щогодини протягом 9 годин. Після закінчення зазначеного часу получившимся комбікормом можна годувати тварин.