Як варити рис для ролів. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Японська кухня вже давно популять по всьому світу, і Росія не виняток. Але, судячи з зростаючої мережі кафе і ресторанів, що пропонують страви японської кухні, кількість її прихильників продовжує неухильно зростати. Також зростає і прагнення господинь приготувати японську їжу вдома, своїми руками. Все необхідне для домашніх ролів можна придбати в звичайних гіпермаркетах. А ось як приготувати рис для суші та ролів - це окреме питання.
Вам знадобиться
  • рис
  • вода
  • товстостінна каструля
  • дерев'яна (або проста) миска
  • лопатка для перемішування
  • рисовий оцет
  • сіль
  • цукор
Інструкція
1
У першу чергу підберіть рис . Для цього використовуються різні сорти японського рис а, наприклад, Нішікі. Ці сорти відрізняються від азіатських не тільки формою - вони круглі -, але і рівнем вологості, клейкості, солодкістю зерен. Японські сорти рис а добре ліпляться і формуються після приготування.
2
Добре, якщо у вас є Кашоварки або рис оварка, в інструкції до неї зазначені всі тонкощі і пропорції. Але рис можна зварити і в звичайній каструлі. Виберіть для цього товстостінну каструлю або, принаймні, каструлю з товстим дном.
3
Рис добре промийте, від 3 до 5 разів, поки вода не стане прозорою. Замочіть рис в чистій воді на 20-30 хвилин. Злийте воду через сито або друшляк. Часто рекомендується такий технологічний прийом, як просушка рис а - висипте рис на сухий рушник, умочіть його, дайте злегка підсохнути. Це повинно сприяти рівномірному проварювання рис а. Але при використанні рис оваркі, наприклад, необхідність у просушування відпадає, так як внутрішній термос, а значить і рис , прогрівається рівномірно з усіх боків
4
У питанні про кількість води, необхідної для варіння рис а, різні джерела розходяться. Існують достовірні дані, що для рис а сорти Нішікі, уже замоченого, потрібно менше води. На 1 кілограм, відміряють сухим рис а цього сорту, візьміть 950 мілілітрів води. Вода при цьому набагато покриває шар рис а. Залийте рис і поставте на помірний вогонь. Доведіть до кипіння. Для інших сортів рис а беріть води на 20% або на 1/5 більше ваги самого сухого рис а.
5
Як тільки вода закипіла і її рівень зрівнявся з рівнем рис а, накрийте кришкою, поставте на мінімальний вогонь. Кришку, протягом наступних 20-25 хвилин, не відкривайте. Рис повинен добре упаритися, а ви можете перешкодити цьому процесу.
6
Як тільки рис зварився, відставте його в сторону остигати. У цей час приготуйте рис овий соус. Візьміть 200 мл рис ового оцту або білого винного оцту, додайте в нього по 10 чайних ложок морської солі і цукру. Помістивши все в сотейник, нагрівайте до розчинення.
7
Правильно зварений рис не розвариться, не сирий, але щільно склеєний. Лопаткою проведіть уздовж стін каструлі, відокремлюючи тим самим рис від стінок, перекиньте каструлю в простору, бажано дерев'яну, миску. Рис перекинеться цілим клубком, «пасочки». Полийте рис овим соусом. Під впливом соусу, рис буде розсипатися, розділяйте його тільки стинають рухами лопаткою і перевертайте, щоб рівномірно розподілити соус.
8
Залиште рис на деякий час остудитися і увібрати в себе соус. Як тільки температура рис а досягне 40 ° С, він не буде обпалювати руки, можна братися ліпити суші і крутити роли!
Зверніть увагу
Знаючи, як варити рис для ролів правильно, можна без зусиль зробити їх будинку. Насамперед, рекомендується вибрати відповідний рис. Варити рис для ролів краще в Кашоварки або рисоварці, але підійде і каструля з товстими стінками і дном. Рис потрібно добре промити, змінивши воду 3-5 разів, щоб вода стала абсолютно прозорою. Потім дайте рису постояти в чистій воді 20-30 хвилин.
Корисна порада
Як варити рис для ролів і суші - зрозуміло справа, що не так, як зазвичай ви це робите. Існує кілька основних способів. Як вода закипить каструлю потрібно накрити кришкою, потримати 3-4 хвилини, потім зменшити вогонь і варити рис, поки він не вбере повністю воду. Після цього рис потрібно зняти з вогню і залишити пропаритися ще на 15 хвилин. Приготування рису для ролів і суші завершується тим, що його поливають сумішшю з рисового оцту, цукру, солі.