Як визначити "пробіг" фотоапарата. Як визначити пробіг фотоапарата olympus.

Пробіг фотоапарата - у цього терміна немає «офіційного» визначення, але під ним мається на увазі число кадрів, яке зроблено на фотоапарат. Самий зношується ресурс на хороших фотоапарата х - це затвор, він псується найшвидше. У професійних камер ресурс більше, у аматорських менше. Відомості про кількість знятих кадрів знаходяться в мета-файлі, який можна переглянути за допомогою спеціальних програм, але не завжди.
Вам знадобиться
  • програма для читання exif-файлів
Інструкція
1
У фотоапаратів Nikon і Pentax вся інформація про те, скільки разів камера клацала затвором, зберігається в спеціальному exif-файлі. Щоб переглянути його, досить знайти програму, яка вміє читати такі фали і розшифровувати їх. Це не складно, підійде, наприклад, Opanda EXIF або ShowExif, є й інші програми. Всі вони маленькі і прості. У програмі буде потрібно відкрити зображення, яке було знято на фотоапарат останнім. У властивостях, відображених додатком, буде параметр «Total Number of Shutter Releases», напроти якого вказано числове значення - це і є пробіг фотоапарата.
2
Виробники Canon не визначились точно, чи підтримувати їм формат exif, тому про деякі камери можна з'ясувати всю таємницю за допомогою мета-файлів, а про деякі ні. Якщо фотоапарат, чий пробіг вас цікавить, не підтримує можливість дізнатися кількість знятих кадрів, у вас є два шляхи. Перший - уважно оглянути камеру. Швидше за все, якщо нею активно користувалися, за зовнішнім виглядом це буде помітно. Або ж ви можете віддати камеру в сервісний центр, там зможуть визначити вік фотоапарата, цей метод надійніше і точніше.
3
Якщо мова йде про камеру Olympus, то в цьому випадку підхід досить хитрий. Якщо не знати, ні за що неможливо здогадатися, як перевіряється у фотоапарата пробіг. Буде потрібно зробити кілька кроків. Спочатку ввімкніть фотоапарат. Потім відкрийте відсік карти пам'яті. Після цього натисніть одночасно дві кнопки, перша «play» (в деяких моделях «menu»), друга «ok». Потім потрібно по черзі натиснути кнопки вгору, вниз, вліво, вправо. Натисніть кнопку затвора, а потім знову вгору. Ця послідовність дій дозволить дізнатися вам про те, скільки знімків отщелкал фотоапарат.
Зверніть увагу
Якщо фотоапарат професійний, то нормальний для нього пробіг становить приблизно 150 тис. Кадрів. Для аматорських камер межа - близько 50 тис. Фотографій.
Корисна порада
Якщо ви купуєте старий фотоапарат, важливо також знати і те, в яких умовах були зроблені на нього фотографії. Якщо знімали в основному в студії, то термін життя затвора набагато більше.
Інтуїтивно зрозуміло, що пробіг - це ступінь зношеності камери. У автомобілів він вимірюється в кілометрах. У фотоапаратів - у кількості клацань затвора. Затвор будь-якої камери має свій ресурс і поступово зношується. У камер попроще пробіг менше, ніж у професійних. Як дізнатися пробіг свого фотоапарата? Розглянемо це на прикладі двох фотогігантов: Nikon і Canon.
Інструкція
1
Все мета-дані про знімки зберігаються в зашифрованому вигляді. Переглянути їх, просто заглянувши в властивості документа, неможливо. Доведеться скористатися спеціальними програмами. Причому для кожного виробника фотокамер потрібно шукати свою програму.
2
Почнемо з Nikon. Для перегляду мета-даних можна використовувати програму ShowExif. Вона важить менше 1Mb і не вимагає установки, чим дуже зручна. Просто запустіть програму. У лівому вікні вкажіть шлях до папки з останніми фотографіями. У середньому - з'являться самі фотографії. Виберіть останню. У правому вікні будуть показані всі мета-дані про це знімку. Серед них майже в самому кінці знайдіть рядок «Total Number of Shutter Releases». Цифра в цьому рядку і є номер останнього спуску затвора. Якщо там написано 50, значить ваш пробіг - 50 кадрів. Якщо ж написано 23824, значить, затвор вашого апарату клацнув рівно таку кількість разів.
3
Що стосується Canon, тут все складніше. Більшість людей рекомендують з камерами цієї марки звертатися в сервіс-центр. Вони стверджують, що тільки там можна визначити пробіг фотоапарата. Однак є шанс дізнатися мета-дані і самостоятлеьно за допомогою програми EOS Info. Інтерфейс програми майже такий же, як у ShowExif. Проте варто враховувати, що програма може вважати дані лише про деякі фотоапаратах Canon. Так само є шанс отримати мета-дані через ShowExif. Іноді це вдається. Мабуть, тут важко прийти до конкретного висновку. І краще дійсно з камерою піти в сервіс-центр і отримати точні дані про пробіг вашого фотоапарата.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F-ZVc1TuDPk