Як тренувати пам'ять дитині.

Останнім часом різко зросла кількість інформації, яку ваша дитина повинна засвоювати в школі і вдома. Для того щоб запам'ятати необхідну кількість матеріалу, потрібно докласти великі зусилля. А адже цілком можливо полегшити життя маленької людини, якщо з раннього віку постійно тренувати пам'ять .
Інструкція
1
Розкладіть на столі кілька іграшок і попросіть дитину уважно подивитися на них. Потім, запропонуйте йому гру. Нехай дитина відвернеться і спробує розповісти вам, скільки було іграшок, якого вони кольору, форми.
2
Почитайте дитині книжку, а потім поцікавтеся, що він запам'ятав. Через 1,5 - 2 години поверніться до цієї теми. І обов'язково поговоріть про прочитане перед сном. Дана вправа допоможе вашому дитині розвинути довгострокову пам'ять .
3
Пам'ятайте, тренування пам'яті не потребує будь-яких спеціальних пристроях. Вправлятися можна по дорозі в садок: розповідайте дитині про дерева, які зустрічаються на вашому шляху, повторюйте їх назви. Порахуйте і попросіть малюка запам'ятати, скільки сходинок на ганку вашого будинку, і скільки їх на сходах в дитячому садку. Головне, побудуйте ці вправи у формі захоплюючої гри.
4
Велике значення в розвитку пам'яті має хороше кровопостачання головного мозку. Для його поліпшення, запишіть дитину в спортивну секцію. Не обов'язково робити акцент на вихованні чемпіона. Набагато важливіше підтримувати в ньому фізичну активність.
5
Поставтеся серйозно до розвитку дрібної моторики дитини. Вправи для пальчиків чудово стимулюють роботу головного мозку і, як наслідок, позитивно впливають на розвиток пам'яті.
6
Спробуйте прищепити дитині інтерес до публічних виступів. Досить буде вивчити і розповісти перед всією родиною маленький вірш. Коли дитина підросте, запропонуйте йому брати участь в невеликий постановці на честь бабусиної дня народження. Постійне повторення ролі і вірші не будуть здаватися дитині нав'язливими і нададуть позитивну дію на його пам'ять .
7
Займайтеся з дитиною щодня, і вам не доведеться червоніти на батьківських зборах в школі. Ваша дитина буде уважний, активний і йому не складе великих труднощів вмістити в себе величезну кількість інформації.
Напевно, кожен у дитинстві чув від батьків і вчителів, що для людини дуже важливо розвивати пам'ять . Вони говорили, що без постійних навантажень мозку, людина незабаром буде забувати навіть елементарні речі. Так воно і є, адже для будь-якого важливо, щоб пам'ять його не підводила. Існує велика різноманітність методик поліпшення слухової пам'яті, але найбільш дієвими вважаються наступні.
Інструкція
1
Перед сном.Когда ви вже в ліжку, витратьте ще трохи часу і виконайте вправи для поліпшення пам'яті. Постарайтеся почути всі звуки, що оточують вас. Спочатку вслухайтеся в загальний звуковий фон, а потім зверніть увагу на конкретні звуки. Ви будете здивовані тому різноманітності звуків, які вас оточують. Можливо, цей буде звук капає води, стук вашого серця або шум машини, що проїжджала за вікном. Щодня повторюйте дану вправу перед сном. З плином часу ви помітите, що істотно поліпшили вибірковість і уважність вашій пам'яті.
2
Повторне воспроізведеніе.Найдіте будь тихе приміщення, зручно сядьте і постарайтеся повністю розслабитися. Поклавши руки на коліна, сконцентруйтеся на даній вправі. Спробуйте відтворити почуті раніше звуки. Змінюйте їх гучність, тон і чіткість. Виконуйте цю тренування щодня протягом 5 хвилин. Через кілька тижнів ви досягнете того, що зможете чітко почути будь-який звук, а також навчитеся змінювати його.
3
Музика.Перед тренуванням підготуйте кілька знайомих вам музичних композицій. Неважливо, яка це буде музика, головне - щоб вона була цікава і знайома вам. Прослухавши перший фрагмент мелодії, поставте запис на паузу. Закрийте очі і ні про що не думайте. Спробуйте подумки відтворити і продовжити дану композицію. Якщо у вас не вийде з першого разу, то не впадайте у відчай, пробуйте до того моменту, поки не досягнете результату. Порівняйте отриману вами мелодію з оригіналом. Навчіться подумки переривати і заново запускати музику. Ви можете вважати даний навик засвоєним, коли легко зможете відтворити будь-яку музику за своїм бажанням.