Як в'язати гачком ажурні серветки.

Витончені мереживні серветки , пов'язані гачком, створюють затишну обстановку навіть в дуже скромно обставленій кімнаті. Мимоволі пригадуються турботливі бабусині руки, які вміли все, в тому числі і створювати красу із звичайнісіньких речей. Був час, коли в'язані серветки разом з домотканими килимками і порцеляновими статуетками були оголошені міщанством і зникли з багатьох будинків. Потім це прекрасне старовинне мистецтво знову відродилося, і зараз в'язані серветки можна бачити навіть в самих респектабельних будинках.
Вам знадобиться
  • - бавовняні нитки «сніжинка»;
  • - гачок №1 або №1.5
Інструкція
1
Основа будь серветки - круг. Зв'яжіть ланцюжок з декількох повітряних петель і замкніть її в коло. Кількість петель залежить від розміру серветки і від того, наскільки ажурним буде малюнок. У кожному разі ланцюжок не повинна бути коротше 5 петель і довше 10. Зв'яжіть 2 повітряних петлі на підйом, а потім - кілька стовпчиків в кільце. Стовпчики можуть бути з накидом або без накиду. У вас повинно вийти плоске кільце, рівномірно заповнене стовпчиками. Кільце при цьому не повинно зморшки.
2
Наступні ряди можна в'язати, як підкаже фантазія. Можна ще 1-2 ряди зв'язати стовпчиками з накидом, рівномірно додаючи петлі. Петлі додавайте через кожні 5-7 стовпчиків, пров'язуючи 2 стовпчики з накидом в стовпчик попереднього ряду. В даному випадку необхідно стежити, щоб серветка залишалася плоскою, а кількість додатків можна варіювати. Можна після першого ряду провязать ряд дугами. Після того, як ви пов'язали перше кільце, зв'яжіть 2 повітряних петлі на підйом, а потім - ланцюжок з 3-5 повітряних петель. Ланцюжок закріпіть напівстопчиком через 2-3 стовпчика попереднього ряду. Такі ж ланцюжка зв'яжіть по всьому колу. Останню ланцюжок закріпіть в петлю на підйом. Наступний ряд зв'яжіть стовпчиками з накидом, які пров'язуйте в дуги попереднього ряду. Дуги, точно так само, як і центральне кільце, повинні бути заповнені стовпчиками, але не стягуватися і не зморшки.
3
Наступне коло можна зробити, наприклад, стовпчиками без накиду, пров'язуючи їх в стовпчики попереднього ряду. Якщо серветка починає зморшки - зв'яжіть між групами стовпчиків ланцюжка з повітряних петель. Чергуючи дуги з повітряних петель з рядами стовпчиків з накидом або без, в'яжіть серветку до потрібного розміру. Дугами, заповненими стовпчиками, можна серветку і закінчити.
4
Можна пов'язати і довгу серветку з кількох мотивів. Спочатку зв'яжіть ажурний квітка для центру. В'яжуть його приблизно так само, як і описану круглу серветку. Потім зв'яжіть 2 квітки поменше. Можна використовувати один і той же варіант малюнка, але в бічних мотивах зробити поменше середину і дуги. Мотиви з'єднуються між собою повітряними петлями. Серветку можна обв'язати по краю стовпчиками без накиду або навіть зробити широке овальне кільце, поєднуючи різні види стовпчиків і дуг.
Зверніть увагу
Віддаляючись від центру кількість повітряних петель в дугах збільшується. Відповідно збільшується і кількість стовпчиків з накидом в наступному ряду.
Корисна порада
Замість «сніжинки» можна взяти товсті котушкові нитки - №10. Саме їх них в'язали серветки наші бабусі. Можна взяти не тільки білі нитки, але і кольорові, і навіть чорні.