Як перев'язувати рани.

Рана - це порушення шкірного покриву механічним шляхом. У повсякденному житті, на жаль, не вдається уникнути подряпин, порізів, колотих ран і т.д. А це означає, що вкрай необхідно вміти правильно перев'язувати такі травми.
Інструкція
1
Перев'язувальний матеріал повинен бути гігроскопічним, добре вбирати з рани кров або гній, швидко висихати після прання і легко стерилизоваться.
2
Посадіть постраждалого так, щоб йому було зручно, і нова поза не посилювала його біль.
3
Якщо в рані є осколки, частинки дерева або ін., То можна їх виймати самостійно тільки тоді, коли вони перебувають на поверхні. В іншому випадку ви можете ще більше нашкодити потерпілому.
4
Продезінфікуйте місце навколо рани спиртом, а потім обробіть йодом або зеленкою. Накладіть стерильну марлеву серветку. Бинтуйте двома руками, однією рукою розправляючи краю тури бинта. При цьому ні в якому разі не торкайтеся до поверхні рани . Бинтувати потрібно зліва направо, тримаючи бинт в правій руці, поверненою до бинтом.
5
Перші 2-3 туру накладення бинта - закріплюють. Бинтуйте так, щоб кожний наступний тур перекривав попередній на 1/2 або 2/3.
6
Чи не перев'язуйте рану сильно туго, щоб не викликати порушення кровообігу. Ознаками цього можуть бути, наприклад, блідість, оніміння, біль. Зав'язуйте пов'язку над здоровою частиною тіла.
7
Якщо пошкоджена кінцівка, то перев'язуйте поранення по спіралі знизу вгору. При бинтуванні стопи, кисті або суглоба перехрещуйте бинт на згині.
8
Проникаючі поранення в область грудної клітки дуже небезпечні, тому у постраждалого повітря при вдиху потрапляє не в легені, а в грудну порожнину. Тому ви повинні заклеїти рану підручним матеріалом, як тільки поранений видихне.
9
При серйозні наслідки поранень, наприклад, при попаданні осколків або інших сторонніх предметів в рану, випаданні внутрішніх органів, не можна самостійно намагатися все виправити. Цим повинні займатися фахівці, ви можете тільки акуратно прибинтувати органи до потерпілого.
10
Ні в якому разі не давайте пити постраждалому з проникаючим пораненням черевної або грудної порожнини. Це може загрожувати серйозними наслідками. Наприклад, при проникаючому пораненні черевної порожнини в такому випадку може виникнути перитоніт.
11
Ну і, звичайно ж, якщо потерпілий знаходиться у свідомості і може говорити, цікавтеся його самопочуттям, адже краще нього про це ніхто не розкаже.