Як вишивати бісером на тканині. вишивання бісером по тканині.

В колекціях знаменитих кутюр'є раз у раз з'являються речі з блискучою вишивкою. Незважаючи на те, що вишивці бісером вже не одна тисяча років - це і понині найактуальніший і оригінальний спосіб прикрасити річ, додавши їй блиску і оригінальності. До того ж, зробити таку прикрасу на поясі брюк або кишені блузки дуже легко навіть для починаючої майстрині.
Вам знадобиться
  • - пяльци;
  • - бісер;
  • - тканина;
  • - голка для вишівкі.Наіболее часто для вишивки бісером використовують голки №12;
  • - нитки (дуже міцні: муліне, шовкові або капронові);
  • - калька;
  • - ножиці;
  • - шматок воску.
Інструкція
1
Попередньо накидайте на папері малюнок, який будете вишивати. Намалюйте його від руки або в графічній комп'ютерній програмі. Починаючої вишивальниці краще скористатися готовими схемами, які можна знайти в інтернеті і роздрукувати на принтері. Малюнок переведіть на тканину за допомогою кальки.
2
Підберіть бісер, відповідний кольоровій гамі вашого малюнка. Натягніть тканину на п'яльці. Всуньте в голку нитку і зробіть на ній вузлик. Можна приступати до вишивки.
3
Вколіть голку в місце початку вишивки так, щоб вузлик залишався з вивороту. Надіньте на голку намистину, потім знову вколи голку в тканину дуже близько від бусинки. У вас вийшов звичайний стібок за одним винятком - на ньому «сидить» бусинка.
4
Ваша голка тепер знаходиться з боку вивороту тканини. Зробіть крихітний стібок, вивівши її на лицьову сторону. Знову надіньте на неї намистинку і знову закріпіть її на тканини. Укладайте бісер на матеріал щільно, але не туго - так, щоб тканина під швом не збиралася в складки і не стирчала. Цей шов називається «вперед голку». Існують і інші способи закріплення бісеру на тканини. Це шви: шов, арочний, рядкової, вприкреп, монастирський, обметочний, стебельчатого-рядкової двосторонній, вприкреп двосторонній і вперед голку двосторонній. Двосторонній шов використовується для двосторонніх об'ємних композицій з бісеру.
5
Після закінчення вишивки вийміть з пялец тканину, потім акуратно отутюжьте її і, якщо необхідно, обріжте тканину, не забуваючи про припуски в 2-3 см.
Корисна порада
Перед використанням обов'язково проденьте нитка через шматочок воску. Це зробить нитка міцніше і не дасть їй розплестися під час роботи. Якщо ви використовуєте стеклярус або рубаний бісер - подбайте про те, щоб нитка була настільки міцною, щоб не перетиралася об гострі краї бусін.Іногда має сенс зробити вишивку знімною. Перед пранням, яка псує бісер, вам буде достатньо відпороти вишиту тканину, а після прання приметать назад.