Як відучити дитину від коляски.

Досить часто молоді тата і мами стикаються з серйозною проблемою: їхні малюки не хочуть засипати в своїх ліжечках, воліючи звичну з народження коляску. Ускладнюється становище ще й тим, що заснути такі діти можуть тільки після довгого і сильного заколисування, що, природно, дуже стомлює втомлених за день батьків. Ось і постає перед ними одвічне питання «Що робити?»
Інструкція
1
Починайте привчати свого малюка до нормального ліжку поступово. Для початку дозволяйте йому заснути в колясці, але потім обов'язково переносите в ліжечко. Нехай прокидається з усвідомленням того, що це місце належить саме йому.
2
Є така думка, що заколисування дитини покращує роботу його головного мозку, благотворно впливає на становлення стадій сну, допомагає легко засинати і спати спокійно. І взагалі, воно природно, так як малюк ще в лоні матері звикає до ритму її рухів. До таких аргументів можна ставитися по-різному, але ж не дарма з покоління в покоління наші предки заколисували немовлят в колисках. Якщо дитина так звик, беріть його на руки і злегка покачайте, сидячи в ліжку, а потім покладіть поруч з собою.
3
Іноді малюк, навіть якщо його не заколисують, прекрасно засинає в батьківському ліжку. Звичайно, це тільки проміжний етап на шляху до його самостійності, але часто він теж необхідний. Дитині не вистачає тактильної близькості, він хоче бути з вами, відчувати ваші дотики. Пам'ятайте, що ласкою його не зіпсуєш.
4
Якщо дитина вередує і довго не може заснути, поставте його ліжечко поряд з собою. Так ви завжди зможете його заспокоїти, створити відчуття безпеки. Нехай переконається, що він не залишається один, що ви поруч і дуже його любите.
5
Для дитини дуже важливий режим і ритуал відходу до сну. Організуйте його в певній послідовності. І вам буде набагато легше впоратися з примхами. Звичайно, дитячу психіку треба берегти, тому якщо дитина не засинає, зайдіть до нього в кімнату, посидьте з ним трохи, скажіть, як ви його любите, заспівайте колискову, погладьте. Можна сказати, що його улюблена іграшка вже спить, а він їй заважає. Або що вона втомилася і кличе його спати в ліжечко разом з собою.