Як намалювати паровоз. дим від іграшкового паровоза.

Навряд чи знайдеться на світі дитина, яка була б абсолютно байдужий до поїздів. Враження справляє навіть сучасна електричка, а що вже говорити про сьогодення паровозі , які не тільки стукає, гримить, але ще й пускає справжнісінький дим? Паровоз інший раз здається істотою живим - у нього є свій характер і навіть обличчя. Чомусь з самого початку паровози робили саме так, що попереду у нього не просто різні металеві деталі, але очі, ніс, зуби. У казках паровози нерідко бувають живими, і навіть якщо ви візьметеся малювати не казковий, а звичайний паровоз, що не дивуєтеся, що у нього вийде не передня панель, а усміхнена фізіономія.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - фарби або олівці;
  • - іграшковий паровоз або картинка.
Інструкція
1
Самий нехитрий іграшковий паровозик складається всього з декількох деталей. У нього обов'язково попереду є циліндр, який виглядає майже як прямокутник, кабіна, деяка кількість коліс і труба. Якщо ви малюєте паровозик на замовлення маленької дитини, цим можна й обмежитися. Почніть малювати з кабіни. Вона являє собою досить високий вертикальний прямокутник. У кабіни є віконце, в якому можна намалювати машиніста. Попереду кабіни намалюйте циліндр. Він теж майже прямокутник, але що лежить на боці, і його нижня лінія як би продовжує лінію кабіни. Передня частина циліндра здається вигнутою назовні. Ближче до передньої лінії циліндра намалюйте велику трикутну трубу. На циліндрі і кабіні намалюйте колеса. Їх має бути як мінімум два, але можна намалювати скільки завгодно.
2
Можна намалювати і паровозик цікавіше. Наприклад, паровозик з Ромашкова або який-небудь інший. Цей паровозик вже точно одухотворений, тому і малювати його необхідно з фізіономії, тобто з передньої частини циліндра. Вона являє собою вертикальний овал. Ширина овалу залежить від того, під яким кутом ви її бачите. Навколо «фізіономії» намалюйте паралельний їй ободок. Це і вийде передня частина циліндра. Від самих вузьких частин овалу намалюйте дві лінії, паралельні низу аркуша. Це будуть бічні частини овалу. Вони можуть бути прямими, а можуть бути і увігнутими. З'єднайте кінці цих ліній кривої, паралельної стороні овалу.
3
На циліндрі намалюйте трубу. Вона може бути просто трикутної, а можна намалювати її так, щоб вона була схожа на усічений конус. Верхній отвір труби овальне, намалюйте його так, щоб його було трохи видно. З труби повинен йти дим, намалюйте його у вигляді спіралі, кілець або хмарок.
4
Намалюйте кабіну. Вона схожа на усічену піраміду, у якої підставу знаходиться вгорі. Піраміда стоїть кутом до глядача, тобто одна із сторін її видна повністю, а друга знаходиться приблизно під кутом 45 °. Зрозуміло, точно виміряти не потрібно, можна приблизно намалювати проекцію. Сторона здається розгорнутої і до того ж вполовину коротше, ніж є насправді. Лінії можуть бути кривими, природні нерівності додадуть паровозику додаткові риси характеру.
5
Залишилося тільки намалювати колеса. Оскільки цей паровозик трохи розгорнуто до глядача, то і колеса видно з обох сторін. Кілька коліс, розташованих по одну сторону циліндра і кабіни, видно повністю, але здаються вони не колами, а вертикальними овалами. З іншого боку колесо видно зовсім трохи, такий собі стирчить з-під циліндра полуовал.
6
На передній панелі, з якою ви починали малюнок, можна намалювати очі, усміхнений рот і ніс. А можна взагалі з цієї панелі зробити квіточку або що-небудь інше. У будь-якому випадку у вас вийде веселі і добрий паровоз з казки.
Корисна порада
Можна домалювати до паровозику вагончики. Вони являють собою просто квадратики або прямоугольнички з декількома колесами. В вагончики посадите казкових героїв.