Як накреслити проект свого будинку. накреслити проект будинку онлайн.

Досить багато людей стикається з проблемою проектування будинку. Для людини, яка ніколи з цим питанням не стикався, він може виявитися скрутним. Для того щоб правильно спроектувати будинок, необхідно дотримуватися деяких правил.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з розмірами, незалежно від того, яке ви будівлю ви збираєтеся креслити (існуюче або проектоване). Для того щоб отримати якісний план, просто візьміть рулетку і якомога точніше зробіть заміри. Якщо ви будете креслити проектована будівля, то включите більше фантазії.
2
Починати креслити потрібно з осей, що проходять в середині основних несучих і капітальних стін. Якщо необхідно зробити план невеликого будівлі прямокутної форми, то проведіть вісь по центру зовнішніх стін.
3
Промаркируйте вертикальні осі буквами російського алфавіту, а горизонтальні- цифрами. Проведіть стіни по намічених осях. Після цього покажіть всередині будівлі внутрішні стіни і перегородки. У необхідних місцях стін накресліть вікна та двері (також вкажіть напрямок їх відкриття). Все перегородки потрібно показувати штрихом.
4
Покажіть розташування приладів і обладнання відповідно до їх функціонального призначення (наприклад, туалет і ванна в санвузлі). Проведіть установку експлікаціонного номера (гурток з цифрою всередині). Занесіть в таблицю експлікації номера, які відповідають даному приміщенню. Вкажіть на плані сходові клітки, вентиляційні канали, позначки рівня підлоги, номера вікон і дверей.
5
Після того як ви накреслили план, встановіть розміри. Повинні бути обов'язково вказані габаритні розміри всієї будівлі. Також потрібно показати прив'язку кожної перегородки, двері і вікна. Прийміть масштаб плану 1: 100, тобто 1 метр в дійсності - це 10 мм на кресленні. Якщо даний масштаб не підходить в зв'язку з габаритами будівлі, можна прийняти масштаб 1:50 або 1: 200. Підпишіть готовий план («План 1-го поверху»). Зробіть експлікацію приміщень, яка являє собою таблицю з 3-х стовпців (1 - експлікаціонний номер, 2 - найменування приміщення, 3 - площа приміщення). Все це помістіть на лист з рамкою і штампом.
Корисна порада
Якщо у вас не вийшло самостійно накреслити проект, то варто звернутися до фахівців.
Зібравшись будувати будинок або дачу, першим ділом продумайте, чого ж ви хочете і як собі уявляєте майбутнє будова. Накресліть його план . План може знадобитися і в тому випадку, якщо зібралися щось змінити всередині будинку або зробити зовнішню прибудову.
Вам знадобиться
  • Рулетка
  • Карандаш
  • Линейка
  • Угольник
  • Лист папери
Інструкція
1
Проведіть необхідні вимірювання. Вам потрібно знати довжину і ширину будови. Якщо ви тільки зібралися будувати будинок, придумайте, яких він повинен бути розмірів.
2
Проведіть на аркуші осі. Врахуйте, що вісь буде розташовуватися посередині несучої стіни. Відповідно, відстань між осями відповідає проміжку між стінами.
3
Промаркируйте осі. Вертикальні осі позначте цифрами, а горизонтальні - російськими літерами.
4
Прорисуйте по осях стіни жирною лінією. Позначте дверний проріз.
5
Нанесіть внутрішні стіни і перегородки.
6
Позначте двері і вікна, а також напрямок, в якому вони відкриваються. Перегородки заштрихуйте. Вікна та двері пронумеруйте.
7
Позначте кухню, ванну, туалет та інші приміщення, в яких є необхідне обладнання або передбачається його установка.
8
Позначте сходи, вентиляційні шахти, позначку рівня підлоги.
9
Присвойте кожному приміщенню експлікаціонний номер і позначте його цифрою в кружечку.
10
Зробіть таблицю експлікації. Внесіть в неї всі приміщення в порядку нумерації.
Зверніть увагу
Папір краще всього брати мілліметровую.Удобнее заздалегідь вибрати масштаб і креслити план відповідно до нього. Всі лінії проводите строго по лінійці. Якщо в будинку є якісь приміщення, скажімо, круглої або овальної форми - НЕ малюйте їх від руки, а користуйтеся креслярськими інструментами.
Корисна порада
На плані ділянки необхідно позначити та пронумерувати всі будови, доріжки, колодязь. Можна позначити також різні зони - сад, городні грядки і прочее.По міру появи на плані кожної лінії одразу ж проставляйте розмір позначеного нею об'єкта. Це заощадить масу часу.