Як запустити холодний двигун.

Запуск холодного двигуна в зимовий час року суворе випробування не тільки для автолюбителів, а й для професіоналів. Морозним ранком однаково важко всім. І підтримка один одного в середовищі автомобілістів в цей період особливо важлива.
Вам знадобиться
  • - кабелі-прикуриватели,
  • - кмітливість.
Інструкція
1
Спосіб запуску різних типів двигунів і машин дещо відрізняється. Наприклад, дизельний мотор вантажних автомобілів ЗІЛ, КАМАЗ або МАЗ запустити набагато простіше, ніж легкові, з аналогічною силовою установкою.
2
По-перше, на вантажівках електрообладнання розраховане на 24 вольта, і проблем з відмовою стартера практично не існує. Для перерахованих машин важливо, щоб паливо було в рідкому стані, і в разі утрудненого запуску мотора з повітряочищувача знімається кришка і з нього витягується фільтруючий елемент. Після чого до воздухозаборнику необхідно піднести палаючий факел (на дріт намотується дрантя, облита паливом, і підпалюється), а помічникові в цей момент потрібно включити стартер. Даний спосіб пуску двигуна вважається одним з безвідмовних, але для легкового транспорту він непридатний через велику кількість пластикових деталей усмоктувального тракту.
3
Легковий транспорт оснащений двенадцатівольтових електричним устаткуванням. І природно він програє по надійності запуску холодного двигуна вантажним машинам. В даному випадку в морозний ранок в автомобілі з дизельним мотором включається запалювання і вичікують момент, коли згасне індикатор включення свічок підігріву. Після чого перераховані вище дії повторюються ще двічі, і тільки потім здійснюється спроба першого пуску. Якщо двигун вперто відмовляється заводитися, то у всмоктуючий колектор, проколів медичним шприцом будь гумове з'єднання, подається один кубик ефіру.
4
В даному випадку будь двигун заведеться, не дивлячись ні на що, аби тільки стартеру вистачило енергії як слід розкрутити колінвал. Але робота мотора на ефірі буде вкрай нестійкою доти, поки не почне функціонувати штатна система харчування, так що для переживань з приводу перебоїв - особливих причин немає.
Корисна порада
Взимку возите в багажнику кабелі-прикуриватели, можливо, вони вас виручать у важку хвилину.