Як приготувати кашу малюкові.

Дуже часто лікарі рекомендують каші в якості першого прикорму для малюка. Вони багаті вітамінами і мінеральними речовинами, будучи при цьому цінним джерелом вуглеводів і рослинного білка. Для харчування дітей існують каші фабричного виробництва, але деякі мами воліють годувати малюка самостійно приготованим блюдом.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - крупа;
  • - адаптована молочна суміш або молоко.
Інструкція
1
Якщо ви готуєте рис або гречку, спочатку ретельно переберіть і промийте крупу. Вівсяні пластівці зазвичай не промивають, але якщо ви це зробите - гірше не буде. Подрібніть крупу в кавомолці, але перед цим переконайтеся, що там немає залишків кави.
2
Столову ложку перемеленої на борошно крупи залийте 100 мл холодної води і варіть на повільному вогні, ретельно перемішуючи. Залежно від виду крупи на приготування піде від 10 до 20 хвилин.
3
Коли крупа розвариться, вимкніть газ і накрийте каструлю кришкою. Каша повинна настоятися хоча б кілька хвилин.
4
Цукор і сіль є не найбільш корисними продуктами для дитини молодше року, тому їх в кашу не додають. Однак не всі малюки готові їсти прісне блюдо, приготоване на воді. Тому для поліпшення смакових якостей каші можна додати в нього 20 мл грудного молока або таку ж кількість адаптованої дитячої молочної суміші. Незбиране коров'яче молоко не використовується в харчуванні дітей до року, так як часто викликає алергію через незрілість дитячого шлунково-кишкового тракту.
5
Додайте в кашу 3 грами вершкового масла або трохи вершків. Ретельно перемішайте готову страву і дайте йому охолонути.
6
Коли дитина звикне до нової їжі, густоту каші можна буде збільшувати. Максимальна кількість крупи на 100 мл води - 10 грамів.
7
Коли дитині виповниться рік, починайте готувати молочні каші. Перший час каша вариться на розбавленому водою молоці (1: 2). Якщо знайомство з новим продуктом відбулося без проблем, розведене молоко можна замінювати цілісним.
8
При бажанні в готову страву можна додати фруктове пюре. Це поліпшить смак каші, і навіть самий вибагливий малюк буде їсти її з великим задоволенням.
Зверніть увагу
Знайомство малюка з новим блюдом має відбуватися поступово. У перші дні запропонуйте малюку не більше чайної ложки каші. За відсутності негативної реакції кількість каші поступово збільшують до вікової норми.