Як виховувати щеня лабрадора. Як навчити собаку спокійно чекати біля магазину.

Лабрадори - одна з найбільш поширених порід собак, так як її представники не тільки розумні і активні, але і мають врівноважений темперамент. Однак для того, щоб всі позитивні якості були розвинені в повній мірі, лабрадори потребують правильному вихованні.
Інструкція
1
Починайте виховувати цуценя лабрадора з тієї ж хвилини, як він у вас з'явився. Однак так як він занадто маленький, щоб все засвоїти, починайте навчання поступово. Перш за все, вам доведеться ховати все, що може служити цуценяті спокусою: розкидану на підлозі взуття або іграшки, недбало лежать на підлозі дроти.
2
Не дозволяйте цуценяті лягати спати, де попало - у нього має бути його особистий простір. Відведіть для нього місце (воно не повинно розташовуватися біля опалювальних приладів або на протязі) і постеліть там для нього підстилку. Якщо щеня заснув не на своєму місці, акуратно віднесіть його на його підстилку і погладьте.
3
Карайте цуценя відразу після скоєння ним проступку, тому що якщо ви будете лаяти його пізніше, він не зможе зрозуміти, за що ви на нього гніваєтесь. Як покарання лабрадорчики можна шльопнути складеною газетою або журналом, а іноді достатньо просто строго його відчитати, злегка перед цим струснувши або притиснувши до підлоги.
4
З перших днів перебування малюка у вашому будинку навчіть його командам «не можна», «місце». Крім того, виховувати цуценя лабрадора потрібно так, щоб коли ви його звете, він беззаперечно до вас підходив. Спочатку можна цього домогтися шматочком ласощі та лагідним голосом. Повторюйте це до тих пір, поки у цуценя не виробили рефлекс підкорятися вашому заклику.
5
Починаючи з 4 місячного віку, здійснюйте з цуценям тривалі прогулянки, щоб він не ніяковів людей, транспорту, шуму, незнайомих йому запахів і звуків. До того ж, це буде чудовою можливістю навчити собаку правильно ходити на повідку.
6
Якщо хочете навчити цуценя спокійно чекати вас біля входу в магазини чи установи, в які заборонено вхід з собаками - прив'яжіть його біля входу і швидко підіть. Якщо він почне скиглити і вириватися - поверніться, покажіть своє невдоволення, дайте команди «сидіти, місце» і знову підіть.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що він не в змозі довго перебувати в статичному стані. Як і дитина, щеня, якщо він не пустує, значить він хворий. Тим більше, якщо цей щеня - Лабрадор. Якщо Ви ставитеся до собаки. як до іграшки, престижному елементу інтер'єру чи з точки зору споживача: якщо не охороняє квартиру, то який з неї користь? - Не заводьте Лабрадору. А вже якщо завели -виховувати його як Лабрадору - компаньйона, приятеля. супутника і Ви не будете розчаровані.
Корисна порада
Потрібно потихеньку, але наполегливо виховувати і привчати до правил вашої родини. Куди можна ходити цуценяті, а куди не можна входити, що можна брати, а що ні. Відразу навчайте цуценя команді «До мене», підкріплюючи її їжею, і обов'язково відучуйте цуценя прикушувати ваші руки під час ігор, але не грубо, а дуже акуратно, щоб цуценя лабрадора ретривера не став боягузливим. При вихованні щеняти лабрадора вам знадобиться ласка і наполегливість, без найменшої брутальності і підвищення тону.