Як позбутися від подряпин на склі.

Скло - це досить крихкий матеріал, тому повністю позбутися від подряпин (тим більше глибоких) і при цьому не пошкодити поверхню, у вас навряд чи вийде. Для видалення подряпин в основному використовуються різноманітні методи: від простої полірування до шліфування з подальшою поліровкою. Для цього застосовуються спеціальні полірувальні машини, пасти або наждачний папір.
Інструкція
1
Видалення подряпин зі скла - це довгий, копіткий і вимагає величезного терпіння процес. Щоб позбутися від однієї подряпин и, у вас може знадобитися чимало часу. Тому перед тим як почати полірування, запитаєте фахівця про те, чи можна взагалі в вашому випадку подряпин у полірувати. Якщо ні, то буде набагато легше купити нове скло, щоб даремно не витрачати гроші і час.
2
Усунення подряпин з лобових стекол автомобілів, віконних стекол або акваріумних має свої особливості. Перше, що потрібно запам'ятати, це те, що такі скла не можна шліфувати, так як у вас при всьому бажанні не вийде рівній поверхні, а в результаті може проявитися ефект лінзи. Можливо, що таке скло буде нормально виглядати, але в теж час воно буде істотно ускладнювати огляд, викривляючи простір.
3
Для таких стекол найкраще використовувати полірування, так як вона знімає шар лише в частки мікрон, але при цьому повністю видаляє неглибокі подряпин и і робить скло помітно прозоріше. При поліруванні можна користуватися пастою з зерном до 0,5 мікрон, а найкращий результат покаже паста «поляра». Для зовсім невеликих подряпин потрібно використовувати алмазну пасту, яка також застосовується для видалення незмивних плям.
4
Якщо потрібно видалити подряпин и з більш товстих стекол, то можна використовувати шліфовку, але з обов'язковою поліруванням після неї. Для ручної шліфовки застосовується наждачний папір №200-800, середньозернисті пасти. Чим глибше подряпин а, тим більше зерно потрібно використовувати на першому етапі, потім ще менше і так далі до повного видалення подряпин и. Процес позбавлення від подряпин дуже довгий, але за допомогою спеціалізованих машин, ви можете прискорити процес. Звичайно, з першого разу у вас навряд чи вийде, тому якщо ви не хочете зіпсувати скло, спершу потренируйтесь на іншому.