Як визначити частоту пам'яті.

На форумах та інших web-ресурсах часто можна зустріти запитання користувачів про те, як визначити частоту пам'яті. Подібний інтерес обумовлений, насамперед, тим, що даний параметр безпосередньо впливає на продуктивність комп'ютера. Звичайно, швидкість обміну даними з ОЗУ залежить не тільки від реальної (а, відповідно, і ефективною) частоти, але також від латентності і таймінгів. Однак жвавий інтерес викликає саме частота. Втім, існує досить велика кількість програмного забезпечення, здатного задовольнити цікавість публіки.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, програма Cpu-Z
Інструкція
1
Зверніть увагу на інформацію, яка з'являється при включенні комп'ютера. У багатьох користувачів відомості про частоту можна подивитися там. Оптимальною програмою для визначення частоти пам'яті є програма «Cpu-Z». Вона показує реальні дані кожного ПК. Завантажте утиліту на комп'ютер. Вгорі можна вибирати будь опції. Там розташована інформація про вашому комп'ютері, програмному забезпеченні. Щоб дізнатися частоту пам'яті, зайдіть в розділ «Memory». Можете звернутися в розділ під назвою «SPD». Там ви побачите доступні режими роботи за замовчуванням.
2
Для діагностики вашого комп'ютера можете скористатися програмою Everest. Після її установки, ви переглянете цікавить вас. Натисніть на вкладку «Меню». Цей розділ розташований зліва. З'явиться цілий список, в якому ви знайдете дбав з назвою «Комп'ютер» і «Over clock». У центрі вікна програми з'являться дані. Там також буде інформація про частоту пам'яті. Інтерфейс програми можете налаштувати навіть на російську мову.
3
Є програма OCCT Perestroika. Вона теж дозволяє визначати частоту пам'яті, дані процесора. Запустіть програму на комп'ютері. Виберіть розділ «Memtest». З'явиться список даних. Там ви прочитаєте, яка частота пам'яті використовується на комп'ютері.
4
Можете встановити на комп'ютері програму AIDA32. Вона своїм інтерфейсом схожа на Everest. Зайдіть в розділ «Computer» і виберіть опцію «Summary». У центрі вікна з'являться відомості. Мова можете встановити російську, щоб було легше працювати.
5
Інформацію про частоту пам'яті можете дізнатися з програми EasyTune. Вгорі вікна, яке відкриється при запуску, виберіть опцію "Memory". Ну, а далі залишається тільки читати. Там докладно буде все описано. Утиліта дозволяє дізнатися поточний стан всіх складових комп'ютера.