Як налаштовувати супутникову антену.

Від правильної установки і настройки антени на супутник безпосередньо залежить якість сигналу. А якість сигналу в свою чергу впливає на якість картинки на екрані телевізора. Присвятимо вас в усі тонкощі правильної установки і налаштування супутникової антени. До речі, правильність настройки антени передбачає собою правильну установку. Про це ми і поговоримо.
Інструкція
1
Збираємо антену, чітко слідуючи вказівкам інструкції по збірці. В обраній точці жорстко кріпимо опору. Якщо антена у нас буде встановлюватися на лоджії або на балконі, свердлимо загородку наскрізь і звичайними довгими і товстими болтами кріпимо опору. Не забуваємо приділяти увагу параболическому дзеркалу. Воно не повинно пошкодитися. Невелике відхилення від заданої норми може різко погіршити якість прийому сигналу.
2
Крім установки самої антени потрібно правильно встановити і зріз опромінювача конвертера, який повинен знаходитися точно у фокусі нашої антени. Точне місце розташування конвертера ми можемо встановити експериментальним шляхом, переміщаючи його в своєму тримачі і одночасно оцінюючи якість картинки на телевізійному екрані.
3
Іноді має значення не тільки правильна установка конвертера чітко у фокусі антени, але також і вірне положення щодо осі його обертання. Кожен конвертер зазвичай має спеціальну мітку «верх». Ця мітка зв'язується з положенням вбудованого в конвертер поляризатора. Однак ця мітка точно вгору повинна дивитися в разі знаходження на тій же географічній довготі, що й супутник. Якщо антена у нас встановлюється на схід або на захід місцеположення супутника, то конвертер необхідно повернути в утримувачі навколо своєї осі. Правильна настройка конвертера антени в цьому випадку може відчутно поліпшити якість прийому, особливо якщо наша приймальня система працює на межі своїх «сил». Але якщо супутник досить потужний і розташовується над горизонтом не надто низько, то можна цим ефектом знехтувати через достатнього запасу потужності супутникового сигналу.
4
А ось на конвертерах, які призначені для прийому сигналів з супутників з круговою поляризацією, немає мітки «верх» і встановлюються вони будь-яким зручним для користувача способом. Такі конвертери застосовуються при установці НТВ-Плюс, дуже популярного в Росії пакета програм.
5
І ще одна деталь. Якщо ви збираєтеся доповнити нашу аналогову систему цифровим ресивером, то старий ваш конвертер може і не підійти. Все конвертери, що випускаються в даний час, маркуються написом «digital». А це значить, що вони відмінно підходять для прийому цифрових телевізійних сигналів. Конвертери, вироблені раніше і не мають даної маркування, для прийому цифрових сигналів підійти можуть. Але це буває не так часто. Якщо ви маєте такий конвертер, то слід спочатку спробувати, чи буде він приймати цифрові сигнали, чи ні. Якщо ні, доведеться конвертер замінити.