Як підключити додаткові фари. установка додаткових фар дальнього світла ваз 2107.

Додаткові фари - це протитуманні фари і фари дальнього світла. Їх установка буває необхідна для поліпшення видимості дороги в складних погодних умовах, що підвищує безпеку руху.
Інструкція
1
При установці пам'ятайте, що фари , які ви будете встановлювати, не повинні заважати доступу повітря до радіатора і не виступати за габарити автомобіля. Намагайтеся встановити їх симетрично відносно один одного. Не ставте протитуманні фари вище, ніж ближнє світло. Приготуйте лінійку, плоскогубці, викрутки та гайкові ключі. Також вам будуть потрібні дриль і комплект свердел.
2
Відкрийте корпус фари і вийміть оптичний елемент. Це дозволить вам уникнути пошкодження самої лампи і скла. Акуратно відзначте симетричні місця, виберіть їх на поверхні бампера і просвердлите отвори. Обробіть антикором отримані отвори. Прикріпіть корпусу фар.
3
Встановіть реле контактами вниз, для виключення попадання води, в будь-якому зручному місці. Вийміть заглушку вимикача на приладовій панелі і встановите вимикач. Тепер вся справа в правильному підключенні додаткових фар. Для початку від'єднайте позитивну клему акумуляторної батареї, що забезпечить безпеку.
4
Прокладіть і підключіть дроти відповідно до схеми. Використовуйте дроти однакового перетину, ретельно обіжміть кінці і перевірте надійність з'єднань. Встановіть галогенну лампу в оптичний елемент. Пам'ятайте, що стосуватимуться колби пальцями рук заборонено - це викличе появу на ній жирних плям. Тримайте її за основу в рукавичках або за допомогою ганчірочки. Якщо ви ненароком забруднили лампу, то очистіть її за допомогою шматка тканини і спирту.
5
Після цього підключіть до лампи дроти і вставте оптичний елемент на своє місце. Відрегулюйте фари і стежте за тим, щоб вони були чистими, адже бруд поглинає достатню кількість світла. Не мийте водою або снігом фари під час роботи або одразу після неї, це може викликати тріщини. Завжди намагайтеся мати запасні лампи і запобіжники на випадок несправностей.
Бувають моменти, коли стандартні головні фари вашого автомобіля не в змозі якісно висвітлити дорожнє полотно попереду автомобіля, що рухається, причинними можуть служити густий туман, снігопад, злива, все це може привести до аварійної ситуації . Що б убезпечити себе, пасажирів та інших автомобілістів від можливого зіткнення, варто задуматися про встановлення додаткових джерел світла - галогенових або протитуманних фарах.
Вам знадобиться
  • Самі фари, дроти, пара запобіжників, реле включення, кнопка включення, колодки під запобіжники і реле, набір ключів і викруток, ізолента, термозбіжна трубка, колодки-затискачі для підключення проводів в розрив ланцюга.
Інструкція
1
Перше з чим варто визначитися, це, безпосередньо, з вибором самих додаткових фар. Якщо є штатні кріплення для фар в бампері вашого авто, не замислюючись, купуйте їх, якщо кріплень немає, то у вас достатньо широкий вибір з різноманіття продукції представленої в автомагазинах і на ринках. Головне пам'ятайте, що в комплекті з фарами повинен знаходитися сертифікат відповідності ГОСТу. Так само, буде краще, якщо в комплекті з фарами йде проводка, реле і запобіжники, в іншому випадку доведеться купувати окремо.
2
Усі комплектуючі куплені, можна приступати до установки. Встановіть фари на штатні місця в бампері, якщо їх немає, то за розміром Технічного регламенту «Про безпеку колісних транспортних засобів». Наступним етапом слід провести проводку від фар. Один з дротів кожної фари з'єднуємо з масою авто - прикручуємо на кузов в будь-якому зручному місці. Два інших, укласти в пластикову гофру, її протягнути уздовж штатної проводки до перегородки двигун-салон, закріпивши пластиковими хомутами. Заведіть дроти в салон якомога ближче до місця розташування щитка запобіжників і реле.
3
Робота під капотом закінчена тепер можна приступати до роботи в салоні. Відкрийте щиток запобіжників і реле, на ньому можуть бути вільні гнізда під запобіжники і реле. Проводи від фар підключаємо через два окремих запобіжника, виходи з запобіжників з'єднуємо в один і підключаємо до виходу № 86 реле. Вихід № 87 підключаємо до маси машини, а № 85 до «+» - це може бути окремий дріт від акумуляторної батареї або «+» з замка запалювання або контакту № 85 реле ближнього світла.
4
Залишилося встановити кнопку включення фар. Якщо на передній панелі є вільні місця під кнопки, то витягаємо заглушку і звільняємо накладку передньої панелі, що б можна було вільно орудувати з проводами. Стандартні кнопки мають світловий індикатор включення, висновки, що відповідають за включення індикації, з'єднуємо паралельно з проводкою інших кнопок, також паралельно підключаємо плюсової керуючий контакт, другий вихід керуючого контакту з кнопки, з'єднуємо з виходом № 30 реле включення фар. Все готово, включаємо запалювання, при натисканні на кнопку включення буден чути короткий клацання - це включилося реле, при цьому загоряться фари . Встановіть все на місце, проводку закріпіть за місцем.
Зверніть увагу
Всі роботи проводите при вимкненому запаленні, що б випадково не допустити коротке замикання, якщо не впевнені, від'єднайте акумулятор совсем.Все з'єднання проводів ізолюйте, а контакти кнопки, реле і запобіжників краще обернути в термоусадочну трубку.Не намагайтеся підключити фари без реле, так в кращому випадку перегорить кнопка або запобіжники і їх доведеться міняти.
Корисна порада
Необхідно правильно підібрати запобіжники, для стандартних ламп потужністю 55 Вт, реле достатньо на 25-30 А, запобіжники по 10 А.Прі підключенні фар через замок запалювання або від контакту реле ближнього світла, при виключенні запалення фари будуть гаснути автоматично , так ви не забудете їх вимкнути і не розрядите аккумулятор.Еслі вільного місця на щитку запобіжників немає, то запобіжники і реле встановлюємо в окремі колодки, закріплюємо їх поряд з щитком запобіжників.