Як запам'ятовувати словникові слова.

Часто російську мову називають одним з найважчих їх через правил, винятків в них, словникових слів і т.д. Але якщо поставитися до вивчення мови уважно, в системі, з встановленням причинно-наслідкових та асоціативних зв'язків, можна помітити, як зміниться ставлення до нього.
Інструкція
1
Школярі зазвичай насилу засвоюють словникові слова. Буває, що запам'ятавши їх так, як вони написані в підручнику, учень не може зорієнтуватися, побачивши те чи інше слово в тексті. Створіть необхідні умови, щоб запам'ятовування відбувалось не механічно, а усвідомлено, щоб школяреві було цікаво вчити важкі для нього слова. А то, що зрозуміле, закріпиться в пам'яті назавжди.
2
Спробуйте подумки поставити себе на місце учня даного віку. Постарайтеся згадати, як проводив роботу із запам'ятовування словникових слів ваш учитель. Подумайте, як би вам хотілося, щоб педагог з вами займався по даній темі? Тепер проаналізуйте заплановану вами структуру уроку, методи, які ви застосовуєте, і внесіть що-небудь нове. Ваша мета - зацікавити дітей.
3
Перше, що слід зробити при роботі з новим словниковим словом - записати його на дошці, поставити наголос, прочитати. Кольором або шрифтом виділіть ту букву або їх поєднання, які необхідно запам'ятати. Вимовте спочатку ви, потім разом з дітьми.
4
З'ясуйте значення слова, якщо воно незнайоме. Запитайте, може бути, хтось із дітей чув його. Зверніться до словника, щоб з'ясувати всі наявні значення даного слова. Обов'язково наведіть приклади вживання даного слова в словосполученнях чи реченнях.
5
Розберіть слово за складом. Часто діти пишуть замість однієї літери іншу, оскільки не можуть розібратися, до якої морфеме вона відноситься. Тому до уроку знайдіть цікаву інформацію про походження цього словникового слова. Для дітей різного віку по-різному пояснюйте етимологію слова. Зверніться до відповідного словником, спробуйте перетворити суху і нудну інформацію, дану в ньому, наприклад, в казку, яка зацікавить молодших школярів. Етимологічний аналіз сприяє тому, що діти почнуть розуміти причинно-наслідкові зв'язки, чому воно є словниковим, а значить, запам'ятають його написання. Запишіть слово в зошиті або в спеціальні словнички.
6
Для молодшого шкільного віку рекомендується використовувати якомога більше наочних засобів, тому, якщо це можливо, проиллюстрируйте або знайдіть рисунок, який відповідає цьому важкого слову. У дитини виникнуть асоціації, коли йому необхідно буде написати речення з цим словом.
7
Тепер попросіть дітей придумати свої пропозиції, де зустрічається нове слово. Можете згадати і раніше вивчені. Дайте завдання скласти текст з 3-4 речень на задану тему, де зустрічалися б слова з словничка. Через деякий час попросіть учнів зачитати отримані висловлювання і порахувати, хто вжив найбільше словникових слів.
8
Обов'язково звертайте увагу на все вже вивчені слова, які зустрічаються під час виконання завдань. Не забудьте повторити новий матеріал в кінці уроку. В якості домашнього завдання корисно дати творчу роботу, пов'язану з новим словом. Спирайтеся на інтереси школярів. Якщо дитина добре малює, попросіть проілюструвати словникове слово. Якщо ж учень складає казки, нехай напише історію, наприклад, про дружбу словникових слів і т.д.