Як налаштувати швейну машинку.

Якщо ви купили нову швейну машинку, а вона працює не так, як вам хотілося б, це ще не привід нести її в ремонт або повертати в магазин. Вона може бути просто не налаштованої. А це значить, що нам потрібно машинку налаштувати, перед тим як починати роботу.
Інструкція
1
Пружина, яка знизує нитка, повинна так бути підкручені, щоб ковпачок, заправлений шпулькою і знаходиться в піднятому за витягнутий кінець нашої нитки стані, не давав нитки розкручуватися, поки ми не потягнемо її різко вгору.
2
Верхню нитку пропускаємо через систему подачі. Зазвичай цей процес виглядає так: нитку проходить через кілька металевих вушок, потім проходить через регулятор натягу, потім вона пропускається у вушко нітепрітягівательного важеля і через кілька скоб потрапляє в вушко голки.
3
З тим, як пропускати нитку ми розібралися. Тепер переходимо до налаштування її натягу. Найкрасивішу і якісну строчку ми отримаємо, якщо нижня і верхня нитки переплетуться в глибині матеріалу невидимо для очей. Так і станеться, якщо натяг нитки буде правильним. Натяг верхньої нитки ми можемо налаштувати механізмом на передній панелі машинки, а нижній - підлаштування гвинтом, які перебувають на човнику.
4
Настройку натягу нижньої нитки провести легко, тому ми не будемо її розглядати. А торкнемося ми краще процес налаштування натягу верхньої нитки, що полягає в підкручування гвинта, який стискає тарілкоподібні шайби. Отже, для перевірки візьмемо невеликий шматок тканини і прошу його. Якщо петлі виходять висячими, значить, верхня нитка занадто слабо або занадто сильно натягнута. Якщо ж шов відносно рівний, то дивимося - на якій стороні сильніше помітні вузлики сплетення нижньої і верхньої нитки. Вузлики зазвичай легко прощупуються пальцем. Якщо натяг буде налаштоване правильно, вузлики зовсім перестануть промацуватися.
5
Отже, робимо висновки: Вузлики знаходяться приблизно посередині шва і не промацуються (практично не прощупуються). Це говорить про те, що натяг нитки оптімально.Узелкі намацуються на нижній стороні. Це значить, що верхня нитка недостатньо натянута.Узелкі намацуються на верхній стороні шва. В цьому випадку натяг верхньої нитки вище норми.Петлі виходять висячими - натяг верхньої нитки сильно відхиляється від норми, як в одну сторону, так і в другую.Шов буде слабким і непридатним, якщо нижня нитка слабо натягнута на шпульно ковпачку або зовсім не натягнута. Верхня нитка при цьому теж має слабке натяг.
6
Настройку тиску лапки можна здійснити за допомогою пружини. Автоматично дана настройка здійснюється в найбільш просунутих моделях швейних машинок. Для пошиття досить товстих матеріалів передбачається підйом лапки до висоти 12 мм. Якщо лапка сильно тисне на матеріал, це може стати причиною зміщення зшиваються шарів, утруднення ходу, а часом і розриву тканини. Якщо лапка на матеріал практично не тисне, вийде неправильний шов.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=in6s8NVoNJk
Головна задача при роботі на швейній машинці - отримати хорошу строчку, у якій малюнок однаковий з обох сторін тканини. Зараз в магазинах представлений величезний асортимент швейних машин від простих до багатофункціональних. Але будь-яка, навіть найдорожча і якісна швейна машинка вимагає додаткового регулювання і настройки.
Інструкція
1
Налаштуйте натяг ниток. Візьміть шматок тканини, який ви будете зшивати. Підкручувати що знаходиться на передній панелі гвинт, стискаючий шайби, щоб відрегулювати натяг верхньої нитки. Зробіть строчку. Висячі петлі свідчать про неправильне натягу. Продовжуйте регулювати натяг верхньої нитки, поки шов не стане рівним і на дотик НЕ будуть помітні вузлики. Якщо вузлики намацуються на нижній стороні тканини, то значить верхня нитка натягнута слабо. А якщо вузлики намацуються на верхній стороні шва, верхня нитка перетягнена.
2
Відрегулюйте нижню нитку, якщо настройка натягу верхньої нитки не приносить позитивний результат. Для цього дістаньте шпуледержатель, відшукайте гвинтик, затискає пластини, через які проходить нитка, і підкрутіть його. Чим менше відстань між пластинами, тим натяг нижньої нитки більше.
3
Налаштуйте тиск лапки за допомогою пружини. При сильному тиску лапки на матеріал, що зшиваються частини зміщуються, хід машини робиться важче, а тканина може навіть рватися. При слабкому тиску матеріал не утримується на столі і шов виходить неправильний. Врахуйте, що чим товще зшивають матеріал, тим сильніше має бути тиск лапки.
4
Зафіксуйте голку в голкотримач міцно в упор великим жолобком вліво. Встановіть оптимальну висоту зубів, якщо в машинці присутній регулятор. Виберіть довжину стібка: для тонкої тканини вона повинна бути 1 - 2 мм, для товстої - не менше 3 мм.
5
Налаштуйте механізм намотування ниток на шпульку. Підкрутіть піджимає нитка пружину таким чином, щоб заправлений шпулькою ковпачок при його піднятті за витягнутий кінець нитки не розкручувався, поки нитка не буде різко потягнути вгору.
6
Перевіряйте після кожної роботи на швейній машинці чистоту човникового механізму, видаляйте пил, шматочки відірваних ниток і тканини. Після закінчення роботи, підкладіть під лапку тканину, а голку і лапку опустіть в крайнє положення.