Як написати есе-твір.

Есе - це жанр твору, в якому автор розмірковує про колись почуте, прочитане або пережите. У змісті оцінюється в першу чергу особистість автора - його почуття, світогляд і думки. Написання есе є обов'язковою вимогою в багатьох освітніх програмах, тому вкрай важливо вміти правильно його писати. Отже, для того щоб якісно написати твір, ви можете скористатися деякими порадами.
Інструкція
1
Спершу необхідно поставити проблему, в сторону якої надалі відбуватиметься рух думки. Пам'ятайте про те, що чим чіткіше буде сформульована проблема, тим легше буде підбір матеріалу, ніж цікавіше ракурс, тим захоплююче і динамічніше буде написане твір.
2
Після того як ви поставите проблему, потрібно звузити її до певної теми - по типу «від часткового до загального» (наприклад, взявши за проблему сучасну екологію, тема може звучати так: «Відносини людини і природи») або по типу «Від загального до конкретного» (наприклад, на ту ж проблему ви можете взяти тему «Захист лісів»).
3
При вирішенні взятій проблеми ніяк не обійтися без системи доказів. Докази бувають двох типів - кількісні та якісні. У першому випадку поставлений тезу аргументується безліччю різноманітних прикладів, тоді доказ вийде всебічним (наприклад, якщо в творі розглядається проблема краси в сучасному світі, то автору неможливо обмежитися парою прикладів); у другому випадку теза підтверджується двома-трьома сильними і показовими аргументами.
4
На шляху написання есе необхідно дотримуватися певної логічної стратегії: «теза - антитеза - Синтез». Наприклад: на початку твору ви можете привести який-небудь очевидний теза, потім - протилежний йому (антитеза). Два тези стикаються і викликають читацький інтерес в дозволі: який з тез вірний? В результаті ви можете вирішити проблему кількома способами: або прояснити кожну тезу в протиставленні, або зробити висновок на користь одного з них, або об'єднати в третій, більш загальний (синтез).
5
Есе також особливо потребує спеціальних засобах риторичної техніки. Вкрай корисними вважаються: антитези, навідні риторичні запитання, іронія, повторення, вигук. Використання даних коштів посилює вплив на читача, але користуватися ними потрібно вкрай обережно.
Зверніть увагу
Корисні рекомендації. 1. процес написання есе можна розбити на кілька стадій: постановка проблеми - обдумування - планування - написання - перевірка - вдосконалення написаного. 2. підготовчий етап. 2.1. Якість будь-якого есе (нарису) залежить від трьох взаємопов'язаних складових, таких, як
Корисна порада
Жанр есе припускає свободу творчості. Вся його принадність у тому, що автор може написати будь-які свої роздуми на абсолютно будь-яку тему. Есе - це роздуми над якоюсь проблемою. Його думки, почуття, ставлення до світу стають основою для твору. При написанні есе можуть виникнути труднощі. Це і добірка теми, і стиль написання, і нестандартний погляд на яку-небудь проблему.