Як подати себе роботодавцю. Як себе подати роботодавцю.

Кожному з нас хоч один раз, але доводилося шукати роботу. Процес цей не найшвидший, тут є якийсь елемент лотереї та везіння, проте одне безперечно - роботодавець повинен бути вдячним за те, що ви вирішили ощасливити саме його компанію. Грамотно розрахувати свої кроки і спланувати дії в процесі пошуку роботи - все це допоможе вам правильно подати свою кандидатуру роботодавцю і обійти на крутому віражі потенційних конкурентів.
Інструкція
1
Створіть свій професійно-психологічний портрет, під назвою «резюме». Це ваша візитна картка. Будь-яке резюме складається з трьох блоків: особистих даних, освіти та досвіду роботи. Важливо вивести на перше місце ваші сильні сторони для кожної конкретної вакансії. Продавали автомобілі, маючи за плечима медичний вуз? Якщо ви метіте на посаду менеджера з продажу автомобілів, починайте резюме з досвіду роботи і досягнень. Закінчили юридичний, але підробляли кур'єром? Освіта ваш козир, з якого слід почати. Завдання - привернути увагу роботодавця саме до вашої кандидатури і змусити його відправити запрошення на співбесіду саме вам (адже більше половини кандидатів відсіюється на етапі перегляду надісланих резюме).
2
Сформуйте образ компетентного і грамотного фахівця на інтерв'ю. Не спізнюйтеся, але й не приходите на годину раніше. Зовнішній вигляд охайний і акуратний. Без кричущих аксесуарів (якщо тільки ви не представник яскравої творчої професії). Одяг - зручна. При собі обов'язковий варіант резюме. І вам самим легше розповідати, і діловий настрій продемонструєте.
3
Говоріть про свої досягнення, спираючись на дані резюме. Якісь недоліки (а про них у вас не забудуть запитати) обертайте собі на користь. Наприклад: зробили проект, але трохи не вклалися в поставлені терміни? Не змогли здати неякісну роботу на догоду тимчасовим рамкам. Не змушуйте представника роботодавця «витягувати» з вас інформацію. Нехай складеться враження, що про роботу ви можете говорити довго, натхненно і з ентузіазмом. Зупинити вас завжди зможуть.
4
Контролюйте свої рухи. Чи не гойдайтеся на стільці, не Дригало ногами, якщо дуже сильно нервуєте і не знаєте, куди подіти руки - займіть їх ручкою. Чи не посоромилися зізнатися, що злегка хвилюєтеся (роботодавець теж людина, мудрий роботодавець оцінить таку щирість).
5
Для завершення вашого образу компетентного фахівця не забудьте залишити пару-трійку людей, які зможуть дати вам позитивні рекомендації. Якщо звільнення з минулих місць роботи були пов'язані з конфліктами або складнощами (а вас можуть перевіряти не тільки по вашим рекомендаціям) - попередьте потенційного роботодавця заздалегідь, виклавши свої причини відходу. Як піднести ці дані - обдумайте заздалегідь.
6
І останнє - закінчив співбесіду, подякуйте за приділену вам час. Ввічливість в ціні завжди і скрізь.
Зверніть увагу
На співбесіді відключіть звук мобільного телефону, а якщо забули це зробити, перервіться тільки для того, щоб попросити передзвонити, не більше.
Коли нам належить запланована зустріч з незнайомою людиною або вечір в незнайомій компанії, то всі ми трохи хвилюємося і не дуже впевнено себе почуваємо. Це цілком обьяснимо - до всього незнайомого людина завжди ставиться з побоюванням. Якщо вам не все одно, як сприймуть вас нові знайомі, то ви починаєте думати про те, як подати себе, щоб сподобатися. Не треба хвилюватися, є кілька прийомів, які допоможуть вам.
Інструкція
1
При знайомстві продемонструйте відкритість і дружелюбність, назвіть себе, коротко представтесь. Не обов'язково, якщо це компанія, вітатися з усіма персонально, просто кивніть і посміхніться. Якщо послідують навідні і уточнюючі питання, дайте відповідь на них, але постарайтеся обійтися без непотрібних подробиць.
2
Оглядитесь в компанії, якийсь час поспостерігайте за її членами, придивіться, як ведуть себе лідери (а такі є в будь-якому, навіть досить однорідному колективі). Прислухайтеся до тем, які їх цікавлять, якщо у вас є що сказати з ним, то візьміть участь у розмові, намагаючись поки повідомляти лише факти, а не висловлювати свою думку, якщо у вас його не запитали.
3
Не залишайтеся осторонь від підготовки до заходу, заради якого зібралася компанія. Запропонуйте свою допомогу або просто почніть брати участь, приєднавшись самостійно. Зазвичай, у такі моменти виникає єднання з членами поки що незнайомого для вас колективу.
4
Якщо ви не запам'ятали, як звуть оточуючих, не біда. Нікого не образить, якщо ви потім перепитаєте тих людей, з якими почнете спілкуватися. Під час спілкування намагайтеся не зачіпати спірні теми, не торкайтеся політики і переконань, уникайте категоричних висловлювань та оцінок.
5
Реагуйте на жарти, навіть якщо вони вам здаються не дуже смішними, підтримуйте розмову відповідними репліками, демонструйте свою готовність контактувати. Але не проявляйте зайву зацікавленість, не реагуйте бурхливо, поводьтеся стримано.
6
Не сидіть в стороні, чекаючи на запрошення до колективних розваг і занять, приймайте в них участь і не втрачайте приводу знайомитися ближче. Але не допускайте фамільярності або заступницького ставлення до себе. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам подати себе правильно в будь-якій ситуації і стати повноправним членом будь-якої компанії.