Як налаштувати дванадцятиструнну гітару.

дванадцятиструнну гітара - прекрасний звучний інструмент з багатим тембром. Гучність звучання досягається завдяки резонатору, який більше, ніж у середньої шестиструнної гітари, а також додатковим струнах. Перед тим, як почати налаштовувати таку гітару , перевірте висоту струн над грифом. Якщо гітара з регулюючим гвинтом, підійміть гриф, підкрутивши гвинт. Дванадцятиструнну гітару дуже бажано налаштовувати точно по камертон. Тут дуже важливо не перетягнути струни. Гриф у неї товстий і міцний, так що зламати його при налаштуванні навряд чи вийде, а от з додатковою третьої струною можуть виникнути складності.
Вам знадобиться
  • Камертон
Інструкція
1
У 12-струнної гітари є основний і додаткові струни. Нумерація у них така ж. Як і у звичайної шестіструнка. Додаткові струни позначаються як «3 додаткова» або «5 додаткова». Розглянувши гітару , ви побачите, що перші основна і додаткова струни однакові по товщині, і другі теж. Почніть настройку саме з них.
2
Налаштуйте першу струну. У цьому випадку абсолютно все одно, яка з них основна, яка додаткова. Відкрита перша струна повинна давати звук мі першої октави, точно так само, як і у шестиструнної гітари. Перевірте звучання струни по камертону. Якщо у вас камертон- «сопілка», що дає кілька звуків, налаштовуйте відкриту струну по звуку ми. Якщо у вас камертон з вусиками, тоді затисніть струну на п'ятому ладу. У цьому положенні вона повинна давати звук ля. Додаткову першу струну налаштуйте в унісон з основною.
3
Другу основну струну затисніть на п'ятому ладу. У цьому положенні її звучання має збігатися зі звучанням відкритої першої струни. Додаткову другу струну налаштуйте в унісон з основною, точно так само, як ви це робили при налаштуванні першої струни.
4
Треті основна і додаткова струни відрізняються по товщині. Основна товщі, ніж додаткова. Налаштуйте спочатку її, затиснувши на четвертому ладу і звіривши з другої струною. Додаткову струну налаштуйте в октаву до основної. Якщо ви не можете зробити цього на слух, то затисніть основну струну на 12 ладу і Підстройте додаткову.
5
Основну четверту струну налаштуйте, затиснувши на п'ятому ладу і звіривши відкритою третьою. Додаткову струну налаштуйте в октаву з основною, точно так само, як і при налаштуванні попередньої струни, затиснувши її на 12 ладу.
6
Основна п'ята струн, затиснута на п'ятому ладу, повинна давати один і той же звук з відкритою четвертою, а основна шоста, якщо її затиснути на тому ж ладу - з відкритою п'ятою. Додаткові басові струни настроюються в унісон з основними.
Зверніть увагу
Найсерйозніший момент - настройка третій додатковій струни, оскільки при даному ладі гітари вона відчуває найбільший натяг. Необхідно акуратно підкручувати кілочок, щоб не зірвати різьбу і не порвати струну.