Як пов'язати ажурну кофту. рукава в кофті пов'язаної на машині.

Ажурна кофтинка в жаркий літній день просто незамінна. Її можна носити і з класичним костюмом, і з джинсами, і з шортами. Вона може бути як з коротким, так і з довгим рукавом. Гачком такі кофточки в'яжуть частіше, ніж спицями, і в кожного способу в'язання є свої переваги. Кофточка, пов'язана спицями, більш м'яка і ніжна. Якщо постаратися вив'язувати петлі рівно, вона може виглядати не гірше пов'язаної на машинці, а часом навіть і краще.
Вам знадобиться
  • - 500 г бавовняної пряжі «ірис» або «гарус»;
  • - спиці №2 для «ірису» і 2, 5 для «гарусу»;
  • - кругові спиці того ж розміру.
Інструкція
1
Кофточку почніть в'язати з нижньої лінії полички. Розрахуйте кількість петель для хусткової в'язки і для в'язання по схемі. Оскільки починається кофточка нема з гумки, то і спиці будуть потрібні тільки одного розміру.
2
Наберіть на спиці потрібну кількість петель. Пров'яжіть 5-6 см хусткової в'язкою, тобто одними лицьовими петлями по парному і непарному рядам. Після цього переходите до в'язання ажурною сітки. Кантову петлю зніміть. Зробіть 1 накид, наступні 2 петлі пров'яжіть разом лицьовій, 1 лицьова. В'яжіть таким чином до кінця ряду. Парні ряди в'яжіть по малюнку, пров'язуючи накид виворітного петлею.
3
Наступні 2 ряди також в'яжіть по малюнку, лицьовій ряд - лицьовими петлями, виворітний - виворітними П'ятий ряд в'яжіть так: зніміть кромочную, 2 разом лицьовою, 1 лицьова, 1 накид. Наступні ряди в'яжіть по малюнку. 9 ряд: 1 лицьова, 1 накид, 2 разом лицьовою. 10, 11 і 12 ряди в'яжіть по малюнку. З 13 ряду рисунок повторюйте.
4
В'яжіть ажурною сіткою до початку рукава. Це цельнокроеная кофточка, і рукава вив'язуються з поличкою і спинкою однією деталлю. Додаток петель на рукав йде в кінці ряду. Додайте спочатку 5 петель з одного боку, за наступним ряду стільки ж на другий рукав. Таким чином додайте петлі 4-5 разів. Далі в'яжіть по прямій до горловини.
5
Дов'язати до горловини, розділіть в'язання на 2 частини. Один рукав з половиною полички зніміть на додаткову спицю. Закрийте петлі горловини і продовжуйте в'язати другий рукав і другу половину полички до середини плеча, потім до лінії горловини спинки. Поверніться до залишеної частини в'язання, прив'яжіть новий клубок і довяжіте другий рукав і другу половину полички до середини плеча і до лінії горловини спинки. З'єднайте обидві половинки в'язання і в'яжіть до закінчення рукава.
6
збавляти петлі точно в тому ж порядку, як ви їх додавали, по 5 петель на початку кожного ряду. У вас повинно залишитися рівно стільки ж петель, скільки було на початку в'язання. В'яжіть їх сіткою, постійно порівнюючи з поличкою. Закінчите спинку хусткового в'язанням тієї ж ширини, як і на поличці.
7
Сшейте або скріпіть гачком бокові шви. На кругові спиці наберіть петлі по низу рукава і пров'яжіть кілька рядів хусткової в'язкою. Те ж саме зробіть і по лінії горловини.
Корисна порада
Таку кофточку можна прикрасити вишивкою або пов'язаної гачком аплікацією.