Як побудувати літак з дерева. дерев'яні літаки.

Побудувати літак з дерева цілком під силу навіть школяреві, не пропускають занять в шкільному авіамодельному гуртку. Пасажирів така модель планера, звичайно, навряд чи зможе взяти на борт, зате винагородить творця відмінними льотними властивостями і високою міцністю конструкції. Запускаючи дерев'яний планер, ви придбаєте досвід регулювання свободнолетающіх моделей і отримаєте незабутні враження від польоту зробленого своїми руками літак а.
Вам знадобиться
  • Соснові рейки, ніж, лобзик, рубанок, клей ПВА, алюмінієвий дріт, пінопласт, бальза, лавсановая плівка, праска з терморегулятором
Інструкція
1
Роботу над моделлю дерев'яного літак а почніть зі складання каркаса. Склейте його із соснових рейок перетином 5х5 мм за допомогою клею ПВА. Після того як клей висохне, підсильте каркас внутрішніми куточками з пінопласту. Верхній кінець кіля також виріжте ножем з шматка пінопласту або бальзи. Закруглите передню і задню кромки каркаса. Обабіч кіль обтягніть кольоровий лавсановой плівкою. Приклейте до задньої крайки кермо повороту (його можна вирізати з картону товщиною 0,5 мм).
2
З соснових рейок перетином 5х5 мм зберіть також і стабілізатор. Зміцніть його пенопластовими куточками, закругливши кромки каркаса. Кінцеві частини стабілізатора зігніть з дроту (підійде алюмінієва в'язальний спиця або шматок електричного дроту). Закінцівку примотати до каркаса нитками з клеєм ПВА або епоксидною смолою. Готовий стабілізатор обтягніть тонкої лавсановой плівкою, як і кіль.
3
Крило повністю виконайте з соснової деревини. Передня і задня кромки крила повинні мати переріз 3,5х9 мм, лонжерон - 3,5х7 мм. Нервюри зробіть також з соснової заготовки або з липи. Після того як каркас буде зібраний, кромки состругать за профілем крила і закруглите.
4
Фюзеляж виготовте з соснової рейки перетином 10х15 мм. Рейка повинна рівномірно стоншуватися по всій довжині до хвоста. Носик вистругати з липи або сосни. Знадобиться також балансувальний вантаж з шматочка свинцю. Вставте вантаж в отвір носика і расклепать.
5
Після склеювання і обробки фюзеляжу приклейте до нього клеєм ПВА кіль і стабілізатор. При цьому дотримуйте взаємну перпендикулярність елементів оперення і рівне розташування стабілізатора по відношенню до балки фюзеляжу. Фюзеляж отлакіруйте і покрийте яскравою нітрофарбою.
6
Проведіть регулювання моделі дерев'яного планера. Прив'яжіть по задньому і передньому кінців до фюзеляжу пілон за допомогою гумової стрічки і наведіть крило вздовж балки до тих пір, поки не знайдете потрібне положення центра ваги щодо крила.
7
Перші пробні запуски проведіть в спортивному залі або на вулиці при невеликому вітрі. Запустіть модель несильним кидком по горизонту. Використовуючи регулювальні дерев'яні клини, підкладаємо між пілоном і фюзеляжем, добийтеся найменшою швидкості спуску при плануванні моделі. Після оволодіння технікою такого «пілотування» сміливо використовуйте модель для демонстрації своїх конструкторських умінь - на радість публіці.