Як відремонтувати кулер.

Якщо ваш кулер на блоці живлення комп'ютера або відеокарті почав торохтіти і погано дути, то його слід відремонтувати. Добре, якщо на комп'ютер є гарантія, тоді його можна віднести в сервісний центр, і поломку виправлять. Однак вам не варто впадати у відчай, і бігти в магазин за новим кулер ом, якщо гарантії немає. Його можна відремонтувати самому всього за 5-10 хвилин.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, пензлик, маленька викрутка, маслянка або шприц з мастилом (машинне масло або силікон).
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер від харчування. Відкрутіть гвинти, що закріплюють блок живлення комп'ютера, і гвинти, що закріплюють сам кулер . Дістаньте кулер і покладіть його на стіл, так щоб картинка дивилася на вас.
2
Зніміть ножем або викруткою наклейку, а потім і заглушку з центральної частини кулер а, якщо вона там є (різні фірми роблять по-різному). Розтисніть пластикове стопорне кільце і витягніть гвинт за лопаті. Візьміть пензлик і смахніте пил всюди, де вона накопичилася. Далі візьміть маслянку або шприц з мастилом і змастіть вхідний отвір - там, де крутиться вісь.
3
Далі вставте гвинт на вісь, приліпите заглушку і наклейку на місце. Прокрутіть вентилятор кілька разів, порухайте лопаті вгору-вниз, щоб мастило рівномірно розподілилася.
4
Тепер зберіть кулер в зворотному порядку: вставте в блок живлення, закрутіть всі гвинти, підключите штекери. Увімкніть пристрій і перевірте працездатність. Якщо все зробили правильно, кулер повинен ще довго тихо працювати і добре охолоджувати. Пам'ятайте тільки, що якщо ви проробили всю цю роботу, коли комп'ютер був на гарантії, то вона у вас автоматично припиняє діяти.