Як зробити щоб квіти довго стояли.

Квіти - звичний атрибут будь-якого свята. Вони нерозривно пов'язані з найщасливішими митями нашого життя. Тому подвійно прикро, коли прекрасний букет в'яне аж надто швидко. Щоб виключити подібні неприємності, вивчіть і запам'ятайте прості правила по догляду за квітами.
Вам знадобиться
 • - гострий ніж або лезо;
 • - кип'ячена вода;
 • - срібна або мідна монета;
 • - аспірин;
 • - оцет або лимонна кислота;
 • - цукор;
 • - сірники.
Інструкція
1
Заносячи букет в приміщення після холодної вулиці, не поспішайте його розпаковувати і ставити в воду. Різкі перепади температур дуже шкідливі для квітів. Буде краще, якщо букет десь 1:00 полежить загорнутим при кімнатній температурі.
2
Обов'язково зніміть подарункову упаковку, в ній букет швидше зів'яне. Очистіть стебла квітів від нижніх листків. Це робиться для того, щоб листя не перебували у воді, тим самим сприяючи розмноженню гнильних бактерій.
3
Температура та якість води також впливають на термін життя букета. Бажано використовувати кип'ячену воду або дати воді з-під крана відстоятися хоча б 1 годину. Температурний режим залежить від специфічних особливостей рослини. Наприклад, для нарцисів, гіацинтів, амарилісів, гвоздик, конвалій і гербер вода повинна бути теплою. Але більшість квітів довше зберігають свіжість при 15-20оС. Для активації корисних властивостей води опустіть в неї мідну або срібну монету. Не забувайте міняти воду щодня і ретельно мити вазу. Для видалення зеленого нальоту із стінок вази використовуйте суміш столового оцту і солі.
4
Захистіть вазу з квітами від дії прямих сонячних променів, протягів, сусідства з опалювальними приладами і сигаретного диму. Також не слід залишати букет поряд з фруктами, оскільки вони виділяють газ етилен, який сприяє в'янення рослин.
5
Ще одним важливим моментом догляду за букетом є щоденне підрізання квіткових стебел. Завдяки цій процедурі краще всмоктуються корисні речовини, що знаходяться у воді. Підрізайте стебла в холодній воді за допомогою гострого ножа. Зріз повинен розташовуватися під кутом, але разом з тим не робіть кут занадто гострим, інакше у квітки буде погана опора. У бузку, хризантем, жасмину, рододендрона та інших квітів з твердим стеблом необхідно зняти 2-5 см шкірки і акуратно розтовкти кінчик стебла. У гвоздик і цикламенів рекомендується надрізати стебло й лезом бритви на 2-3 см.
6
Такі рослини, як нарциси, гербери, маки, хризантеми при підрізання виділяють молочний сік, згубно впливає на інші квіти. Щоб знешкодити цей сік, обвуглитися стебла квітів на полум'я сірника або опустіть стебла в окріп на 30-60 секунд (при цьому пар не повинен потрапити на листя і бутони).
7
Існує безліч рецептів поживних розчинів, які продовжують життя рослин. Для троянд, жоржин, хризантем додайте у воду таблетку аспірину. Столова ложка оцту або лимонної кислоти на 1 л води також забезпечить тривалу свіжість вашого букета. 1-2 столові ложки цукру благотворно впливають на тюльпани, нарциси, айстри, іриси. Міняти поживні розчини слід не частіше, ніж 1 раз в 3-5 днів.
8
Звертайте увагу на сумісність різних видів рослин. Троянди, лілії, конвалії, гвоздики не переносять сусідства з іншими квітами.
Тюльпани - це цибулинні багаторічники, які зацвітають найпершими після прогрівання землі до оптимальної температури. Тривалість цвітіння не перевищує двох тижнів. У зрізаному вигляді, при правильному догляді, букет може стояти практично такий же період, як під час цвітіння на клумбі. Щоб тюльпани стояли довго, слід дотримуватися певну техніку їх зберігання.
Вам знадобиться
 • - ваза;
 • - холодна вода;
 • - лід;
 • - цукор;
 • - ніж;
 • - оцет;
 • - лимонна кислота;
 • - аспірин;
 • - «Крізан»;
 • - хлорвміщуючі засіб ;
 • - спиртсодержащие рідини.
Інструкція
1
Відразу після того, як ви зрізали квіти або вам подарували букет, обріжте стебла. На відміну від інших видів квітів, наприклад троянд, стебла тюльпанів обрізайте не навскіс, а рівно, занурте кінчики стебел в цукровий пісок, обмотайте їх папером. Це необхідно зробити для того, щоб при установці в вазу вони не зігнулися. Через 3-4 години папір зніміть.
2
Поставте тюльпани в крижану воду. Щоб воду зробити крижаний, додайте в неї кілька кубиків льоду. Протягом дня систематично додавайте кубики з льодом, не даючи можливості зігрітися воді.
3
Вазу з тюльпанами поставте подалі від сонячних променів і джерел тепла. Максимально довго букет буде зберігатися в холодному приміщенні.
4
Для збереження тюльпанів у свіжому вигляді максимальну кількість часу додайте у воду препарат, який допомагає зберігати будь-які квіти. Він продається в квіткових магазинах, має торгову назву «Крізан». Всі квіткові магазини використовують саме цей препарат для збереження привезених букетів.
5
Замість зазначеного препарату ви можете використовувати підручні засоби, наприклад таблетку аспірину, лимонну кислоту, підсолоджену воду, оцет, горілку, медичний спирт, хлорвміщуючі засіб. Будь-які зазначені препарати додавайте у воду в мінімальній кількості і перед установкою букета ретельно збовтувати вміст. На 1 літ води додайте 1 таблетку подрібненого аспірину або 1 г лимонної кислоти, 1 чайну ложку цукру, половину чайної ложки столового 8% оцту, чайну ложку спиртовмісних коштів або 1 краплю хлорвмісних засобів.
6
Щодня міняйте воду, обполіскуйте стебла під проточною водою, робіть новий зріз і завжди додавайте в вазу лід.
7
Якщо у вас є можливість, то виносьте вазу на ніч у приміщення з температурою плюс 2 градуси, це сприятиме тому, що бутони на ніч будуть закриватися і довго не розпадуться при зберіганні.