Як очистити горіхи від шкаралупи. Як очистити кедрові горіхи від шкаралупи.

Купувати горіхи в шкаралупі корисніше, ніж очищені. По-перше, їх ядер ніхто не торкався руками, а значить, вони чисті. По-друге, так вони не втрачають свої корисні речовини. Ось тільки з очищенням їх доведеться помучитися.
Інструкція
1
Один з варіантів - достатньою трудомісткий і дуже "брудний" для будинку - колоти горіхи за допомогою звичайної двері. Насправді, такий спосіб більше призначений для забави, ніж допомагає з практичної точки зору, тому що багато горіхів так не наколеш. Часто горіх при такому способі втрачає свою цілісність і перемішується з усім сміттям, який утворюється в результаті такої колки. До такого ж способу відноситься і очистка горіхів ніжками меблів.
2
Найпростіший спосіб очистити горіхи від шкірки - це використовувати спеціальні для колки пристосування. Так і процес йде швидше, і меблі не псується, та й ефективність буде вища.
3
Деякі народні умільці воліють очищати горіхи від шкаралупи зубами. Спосіб цей досить спірний і шкідливий. Правда, відноситься це до тих горіхам, які важко очистити просто так (наприклад, фундук, волоський горіх). Адже при такому способі очищення псуються зуби. Та й не дуже естетично виглядає горіх, який при відкриванні обслинила.
4
У промислових масштабах горіхи очищають за допомогою підвищеного тиску. Для цього їх поміщають в ємність, в яку потім закачують стиснуте повітря до такої міри, щоб тиск усередині горіха стало таким же, як і зовні. В цьому випадку шкаралупа не витримує і лопається.
5
Якщо у горіха шкірка не товста і міцна, то його легко можна розкрити пальцями, здійснюючи руху відлущування. Оболонка легко спадає, а горіх залишається чистим і неушкодженим.
6
Ще часто горіхи намагаються розколоти за допомогою плоскогубців. Особливо це відноситься до кедрових горіхів. Продуктивність того, хто коле, правда, при такому методі буде дуже мала, бо поводитися з маленькими горішками потрібно дбайливо. Зате і результат того вартий. Ядра виходять гладкі і красиві. А руки і зуби від такого методу очищення зовсім не страждають.