Як зупинити кров у собаки.

Якщо у вас є собака, то ви повинні бути готовим до того, що вона може пошкодити собі лапу на прогулянці або стати учасником "собачих" розборок. Для того, щоб зупинка кровотечі не стала для вас несподіванкою, необхідно заздалегідь вивчити ази першої медичної допомоги і мати під рукою аптечку.
Інструкція
1
Якщо ваша собака просто подряпалася на прогулянці, то ранку необхідно промити будь-яким дезинфікуючим розчином (3% перекис водню, розчин хлоргексидину), а потім змастити краї йодом або зеленкою.
2
Якщо рана більш глибока, то зупинити кров допоможе перекис водню. Рясно промийте їй рану, після чого накладіть на пошкоджену ділянку давить. Для якнайшвидшого загоєння після зупинки кровотечі на рану можна накласти антибактеріальну мазь ("Левомеколь" або мазь Вишневського).
3
Якщо кровотеча дуже сильне, то його необхідно зупинити якомога швидше. Якщо рана знаходиться на кінцівки, то на лапу необхідно накласти джгут. Влітку не більше, ніж на 1,5 години, взимку не більше ніж на тридцять хвилин. Якщо рана знаходиться на тілі, то необхідно накласти щільну пов'язку, що давить (з підручних засобів відмінно підійде жіноча гігієнічна прокладка) і якомога швидше доставити тварину у ветеринарну клініку.
4
Якщо в рані є сторонні предмети, то їх необхідно видалити. Для цього вистриг шерсть навколо рани, промийте поверхню рани за допомогою перекису водню, а потім пінцетом видаліть сторонні частинки. Якщо ви не впевнені, що витягли всі шматочки, то зверніться до ветеринара, який за допомогою мікроскопа зможе провести очистку рани більш ретельно.
5
В результаті удару або травми від автомобіля у вашого вихованця може бути внутрішня кровотеча. Якщо після нещасного випадку собака лежить, у неї розширені зіниці, слизові побіліли і прощупується слабкий пульс, то необхідно терміново доставити собаку до ветеринара, який зможе точно встановити діагноз.
6
Власникам собак варто також знати, що будь-яку рану собака буде пробувати зализувати. Для більш швидкого одужання цього краще не допускати. Якщо рана знаходиться в області голови, шиї або тулуба, то на голову вихованця можна надіти пластиковий комір, який можна придбати у ветеринарній аптеці. Якщо ж рана знаходиться на кінцівки, то поверх пов'язки необхідно надіти звичайний носок, зафіксувавши його підставу еластичною ганчірочкою, яка не буде перешкоджати кровообігу.
Укуси, травми - все це може призвести до кровотечі у собаки . Для того, щоб це не стало для вас несподіванкою, необхідно мати під рукою аптечку і знати ази надання першої допомоги.
Вам знадобиться
  • -антісептікі;
  • -аптечка першої медичної допомоги.
Інструкція
1
Насамперед необхідно визначитися з видом кровотечі. Якщо пошкоджений верхній шар шкіри, то, швидше за все, ви зіткнетеся з капілярним кровотечею. При ньому кров виступає рівномірно по всій площі рани. При венозній кровотечі ви побачите темну венозну кров, яка з рани рівномірної струменем. При артеріальній кровотечі кров буде яскраво-червоного кольору, при цьому вона буде викидатися з рани нерівномірної струменем. Також кровотеча може бути внутрішнім, його буває особливо складно розпізнати. Якщо собака лежить, у неї спостерігається прискорений пульс, блідість слизових або червоні плями під шкірою, то необхідно якомога швидше доставити тварину у ветеринарну клініку.
2
Найпростіше зупинити капілярна кровотеча. Для цього необхідно обробити рану будь-яким антисептиком (розчином хлоргексидину або 3% перекисом водню) і накласти стерильну пов'язку.
3
При інших видах кровотечі необхідно накласти на рану пов'язку, що давить. Якщо це не допомагає, то візьміть в аптечці джгут і накладіть його вище рани. Пам'ятайте, що в літній час джгут накладається не більше, ніж на 1,5 години, а в зимовий не більше, ніж на 30 хвилин. Для того, щоб не переплутати час накладення, необхідно написати його на папірці і прикріпити до джгута.
4
Якщо ви бачите в рані сторонні предмети, то перед накладенням пов'язки їх необхідно витягти. Якщо предмети знаходяться глибоко, але пов'язка накладається поверх них, а видаленням вже потім займається ветеринарний лікар.
5
Часто буває, що артеріальна кровотеча не вдається зупинити ні гнітючої пов'язкою, ні джгутом. Тоді слід спробувати затиснути пошкоджену артерію пальцем і якомога швидше доставити собаку у ветеринарну клініку.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що чим швидше ви зупините кровотечу, тим менше буде крововтрата і, як наслідок, вище шанс на успішний результат травми.
Корисна порада
Для того, щоб травма вашого вихованця не призвела до сумних наслідків, завжди майте будинку аптечку першої медичної помощі.Еслі ви знаходитесь не вдома, то аптечку можна попросити у будь-якого автовласника.