Як пиляти електролобзиком. рівні випив лобзиком.

Ще зовсім недавно наші батьки і діди використовували ручний інструмент. Ніхто навіть не мріяв про електрорубанком, електродрилі, електролобзику. В даний час ручний інструмент відходить у минуле. На його місце приходять електричні аналоги. Один з них - електролобзик. При покупці електролобзика ви отримуєте універсальний інструмент. Їм можна пиляти деревину, залізо, пластмасу і навіть кахельну плитку. Треба лише здобувати пилки, які призначені для роботи з різними матеріалами.
Вам знадобиться
  • Захисні окуляри, рукавички, машинне масло.
Інструкція
1
Рух пилки лобзика може викликати вібрацію вашої заготовки, тому добре закріпіть матеріал перед початком роботи. Не рекомендується пиляти лобзиком деревину вздовж волокон, тому що вам буде дуже важко зробити рівний рез. Для таких цілей краще всього підходить циркулярна пила. Якщо такий пили під рукою немає, то обов'язково використовуйте паралельний упор. Одним кінцем він кріпиться до лобзику, а другий впирається в край заготовки. Так ви зможете домогтися більш рівного різу.
2
Якщо вам треба пропиляти окружність всередині заготовки, то спочатку просвердлите отвір в окружності. Вставте в просвердлений отвір лобзик і починайте рухатися в бік розмітки, яку ви нанесли на заготівлі. Якщо вам треба пропиляти квадратне або прямокутний отвір, не намагайтеся відразу випиляти прямі кути. Спочатку плавно огинає їх, виходячи на розмітку наступній сторони. Коли ви випиляєте потрібний отвір, ви легко поправите кути вашої заготовки з двох сторін.
3
При роботі лобзиком не треба сильно натискати на нього. Це може призвести до нагрівання полотна і його поломки. Не використовуйте одну пилку дуже довго, тому що при тривалій роботі вона тупиться. Тупа пилка може робити задираки на краях матеріалу. При різанні твердих матеріалів змащуйте полотно декількома краплями машинного масла. Це полегшить роботу лобзика і продовжить термін служби пили.
4
При роботі на малих обертах давайте лобзику перепочинок. При такій роботі є ризик перегріву двігателя.Не забувайте дотримуватися техніки безпеки. Працюйте в захисних окулярах і рукавичках. Після роботи почистіть і змажте інструмент.
Зверніть увагу
Одношвидкісний лобзик пиляє на одній постійно високій швидкості. Таким лобзиком зручно пиляти тільки деревину. Лобзик з механічним перемиканням швидкості більш універсальний. Їм ви можете на високих оборотах пиляти деревину, на середніх - пластмасу і м'який метал, а на малих обертах - залізо. Також є лобзики з електронним регулюванням швидкості, вони найбільш зручні.
Корисна порада
При покупці лобзика зверніть увагу на його потужність. Чим могутніше інструмент, тим більше товщина матеріалу, який ви зможете розпиляти і безумовно, вище швидкість різання. Зокрема зверніть увагу на регулювання обертів двигуна.