Як купати немовляти.

Більшість молодих мам дуже смутно уявляють собі, з якою частотою і, головне - яким чином потрібно купати грудного дитини . Їм здається, що крихті можна випадково щось пошкодити або він ризикує застудитися.
Інструкція
1
Якщо дитина абсолютно здорова, то купайте його щодня, з перших днів життя, без всяких побоювань. Якщо ж є ознаки будь-якого простудного захворювання, обмежтеся підмивання та протиранням вологим рушником рук та обличчя до його одужання. Малюка до року краще мити із застосуванням мила і шампуню не часто: 1-2 рази на тиждень, обмежуючись, весь інший час, просто чистою водою.
2
Можете придбати собі спеціальну дитячу ванночку для купання, але взагалі, купати грудного дитини можна навіть в загальній ванні, якщо всі домочадці здорові, а в квартирі немає кішок і собак. Головне - будьте дуже уважні, щоб вода не потрапила йому в органи дихання. Переваги ж купання у великій ванній в тому, що малюк може «плавати», підтримуваний вами, отримуючи так своєрідний водний масаж і розвиваючи моторику кінцівок.
3
Попередньо ванну потрібно ретельно вимити дитячим пральним порошком і ретельно обполоснути гарячою водою. Оптимальна температура води повинна бути 36-38 градусів.
4
Якщо вода у вашому районі дуже жорстка, додайте близько 150 грамів крохмалю (його потрібно спочатку розчинити в окремій ємності). У разі коли вода не дуже чиста, розчиніть у банку трохи марганцівки до отримання рідини слабо-рожевого кольору.
5
Купайте малюка приблизно в один і той же час. Ванна діє на дітей по-різному: хтось стає активніше, когось хилить на сон. У першому випадку, можна купати дитини вдень, у другому - краще на ніч. Оптимальний час для купання в грудному віці 5-10 хвилин.
6
Для купання міцно візьміть дитини під пахвою однієї (краще - лівої) рукою, підтримуючи голову. Тримайте однією рукою, намилюйте - другий зверху вниз, а підмивайте в останню чергу.
7
Щоб малюк не застудився, після купання, ретельно витріть його всього махровим рушником або пелюшкою. Акуратно очистіть ніс і вуха ватною палочкой.Самое головне - ніколи не залишайте дитини одного у ванній, це дуже небезпечно!