Як годувати однорічної дитини.

Раціон харчування в рік вже досить широкий. Діти з цікавістю поглядають і на батьківський стіл, але не можна піддаватися на провокації і дозволяти дегустувати шоколад або смажену картоплю. Харчування однорічного дитини має бути збалансованим і раціональним, поступово відходить від повністю перетертої консистенції.
Інструкція
1
При складанні меню для малюка у віці року потрібно пам'ятати про те, що чим більше нових смаків він дізнається, тим більше розбірливим в їжі стає. Очевидно, що вперше спробувавши кольорову капусту на тлі грудного молока, дитина знайшла її цікавою. Але після того, як йому стали знайомі смаки банана, персика та інших солодких фруктів, навряд чи він буде з радістю сприймати всю ту ж капусту. Тому саме до року у дитини з'являється вибірковість в їжі.
2
Підбираючи меню, більшу увагу потрібно приділяти не тільки змістом, а й консистенції продуктів. Їжа для однорічного дитини повинна відрізнятися від продукції, пропонованої для грудничків. Бажано відмовитися від блендера і поступово переходити до того, що суп і пюре подрібнюються за допомогою звичайної толкушки або виделки. Така консистенція вчить дитини жувати.
3
В іншому кількість трапез для дитини в цьому віці залежить від індивідуальних вимог. Більшість дітей дотримуються 4-5 разового харчування, багато хто продовжує із задоволенням прикладатися до грудей і вночі.
4
В меню однорічного дитини щоденно має бути присутня порція овочів, фруктів, круп'яне і м'ясне блюдо, пару раз на тиждень - рибне. Без молочної продукції також не обійтися. Так як щоденна порція сиру поки досить мала, можна готувати сирний десерт раз у два дні, змішуючи його з дитячим печивом або фруктовим пюре. У рік вже можна готувати паровий омлет, замінюючи їм розтертий жовток. Тому харчування ставати все більш різноманітним.
Корисна порада
Часто у мам виникає питання про те, чим годувати однорічної дитини в період прорізування зубів. Більшість дітей в цей період категорично відмовляються від будь-яких продуктів, віддаючи перевагу грудне вигодовування. Цьому є досить просте пояснення: будь-яке натиснення під час трапези на запалені ясна густою їжею призводить до болю. Тому не варто годувати малюка насильно, на молоці і рідкій кашки він абсолютно спокійно переживе період прорізування зуба, після чого апетит повернеться на круги своя.
Незалежно від того, яка тривалість буде у майбутнього подорожі залізницею, питання, чим годувати в дорозі маленьку дитину, залишається більш ніж актуальним. Якщо потурбуватися їм заздалегідь, то труднощів не виникне.

Вибір продуктів

Найкращий варіант для однорічної дитини - це готове дитяче харчування, асортимент якого слід підбирати залежно від його стану здоров'я і смакових уподобань. Серед продукції численних виробників можна знайти все необхідне для того, щоб забезпечити дитині повноцінний раціон. Приміром, широкий асортимент каш, як безмолочних, так і на основі суміші, пропонується практично кожним виробником дитячого харчування. Все, що потрібно для їх розведення, - це окріп. При бажанні можна знайти і супи, адаптовані для дитячого харчування, які розводяться за принципом каш. Якщо взяти з собою і те, і інше, то вже два повноцінних прийому їжі будуть забезпечені. В якості другого блюда можна вибрати як готове пюре з м'ясом, так і чисто овочеве пюре і м'ясне пюре у вигляді дитячих консервів. Але такий раціон підійде лише в тому випадку, якщо дитина нормально відноситься до овочів з баночок, так як деякі до року вже їх переростають і вимагають більш ґрунтовних і смачних в порівнянні в пюре з кабачка на воді страв. Фрукти можна брати як у вигляді того ж пюре, так і цілі. До року діти більш ніж легко справляються з бананом і з задоволенням гризуть яблука чи груші. Природно, вони повинні бути ретельно вимитими.
Кількість баночок залежить від часу, проведеного в дорозі, і отримується за аналогією з тим числом прийомів їжі, потрібної дитині по його віку.

Чим годувати дитину в поїзді: від чого краще відмовитися

Навіть якщо в домашніх умовах дитина з радістю вживає продукти зі столу дорослих, то в поїзді такими можуть стати хіба що печиво або хліб. Відварна курка, яйця або ж картопля, так само як і будь-яке готове блюдо, можуть зіпсується досить швидко, і там, де дорослий організм переварить їх з легкістю, дитячий може зреагувати розладом стільця (і це в кращому випадку) вже через кілька годин після вживання.
Продукти, які неможливо зберігати без певного температурного режиму, можна дати дитині протягом перших декількох годин шляху. Залишати ж сир, дитячий кефір чи інші подібні страви на наступний день не можна.

Про що ще слід пам'ятати

Замислюючись про те, чим нагодувати однорічної дитини в поїзді, слід пам'ятати і про рідини. Навіть якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, для розведення каш потрібна вода, і її краще брати бутильовану. Підігріти її можна у провідників, зазвичай вони не відмовляють в даній послузі сім'ям з маленькими дітьми. Кип'ятити бутильовану воду не обов'язково.