Як намалювати синицю.

Жваві веселі синиці супроводжують людину постійно. Взимку вони перебираються ближче до житла, і регулярно з'являються перед вікнами, особливо якщо господарі підвішують для них шматочки сала. Влітку синиць майже не видно, тому що вони, як і всі птахи, люблять зелені дерева. У лісі або в парку для них в цей час достатньо їжі. Синиць в цей час не помітно, тому що їх строката забарвлення дозволяє сховатися серед гілок. Але зате рано вранці в парку можна почути їх дзвінкі голоси. Синиці здаються радісними навіть у холодні зимові дні. Якщо хочете зберегти цю радість надовго - намалюйте цю веселу пташку.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівці.
Інструкція
1
Синиць найчастіше доводиться бачити сидячими на гілці. Тому і намалювати її найкраще саме в такій позі. Намалюйте гілку розташовану горизонтально або під невеликим кутом до нижнього краю аркуша. Не обов'язково малювати велику гілку. Зробіть її такою, щоб Синичці було зручно сидіти. Паралельно гілці намалюйте осьову лінію, так вам буде зручніше розрахувати пропорції. Розділіть осьову лінію на 4 частини дрібними поперечними штрихами.
2
Голова синички приблизно в 3 рази менше тулуба, так що на голову піде одна частина осьової лінії, а на тулубі - 3. Синичка - досить товстенька пташка. Ширина овалу дорівнює приблизно 2/3 його довжини. Для того, щоб зручніше було дотримати пропорції, розділіть частина осьової лінії, призначеної для тулуба, навпіл, і до цієї точки проведіть перпендикуляр. Це і буде найширша частина овалу. Намалюйте його.
3
Голова синички теж являє собою овал, і місце для неї ви вже визначили. Намалюйте овал для голови так, щоб він трохи накладався на тулуб. Шиї у синички немає. Розташувати овал голови можна по-різному, все залежить від того, куди синичка дивиться. Якщо вона дивиться вниз, тоді намалюйте овал, витягнутий по вертикалі.
4
Хвіст почніть малювати від самої опуклої частини спини. Вона знаходиться посередині, навпроти того маленького штриха, яким ви ділили осьову лінію. Проведіть від цього штришка ледь помітну пряму лінію під тупим кутом до осьової. Лінію необхідно вести вгору, до лінії спини. Цю лінію можна навіть і не проводити, а просто представити і продовжити її від лінії спини вгору, на відстань, приблизно рівному товщині тулуба або навіть трохи більше. Від найнижчої точки овалу проведіть лінію, паралельну попередньої. Ці лінії можуть трохи розходитися вгорі. На намальованої лінії відкладіть відрізок трохи більше ширини овалу. З'єднайте кінцеві точки обох ліній. Хвостик вийшов трохи стирчить, але це для синички дуже характерно.
5
Дзьоб у синиці маленький. Намалюйте на передній лінії голови маленький трикутник. У центрі голови намалюйте круглий очей.
6
Лапки у синички досить тонкі і короткі. Вони міцно чіпляються за гілку. Намалюйте для однієї лапки дві короткі паралельні прямі лінії приблизно посередині тулуба, трохи відступивши від нижньої лінії. Прорисуйте "пальці" - короткі ламані лінії. Одним пальцем синиця охоплює гілку. Друга лапка може бути видна зовсім трохи, тому її можна просто намітити, або намалювати тільки пальці, які трохи виступають з-під нижньої лінії тулуба.
7
Найцікавіше - розфарбовувати синицю . Подивіться на її голову. У неї є щось схоже на щоки - білі овали, над якими розташовані круглі чорні очі. На тулубі намалюйте крило. Воно теж овальне, і його нижня лінія майже паралельна нижньої лінії тулуба. Хвіст, спинка і верх голови у синиці темні, а черевце - яскраве. Уважно розгляньте кольору і підберіть відповідні олівці. Спочатку розфарбуйте темні поверхні. "Щоки" залиште білими або легкими штрихами жовтого або блакитного олівця надайте їм легкий відтінок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mpU07ZwV0j8
Корисна порада
Олівцеві малюнки дуже добре виглядають на папері, що має фактуру. Візьміть папір для акварелі.
Жива природа дає художникам масу джерел натхнення - ви можете тренувати свою техніку малюнка, зображуючи на папері пейзажі, тварин і птахів. Якщо ви ніколи не малювали птахів, спробуйте намалювати синицю, яку кожен напевно бачив, хоча б раз у своєму житті, в техніці пастельній графіки.
Інструкція
1
Вам будуть потрібні пастельні крейди різних кольорів, пастельні олівці, спеціальна пастельна папір формату А4 світло-бежевого кольору, паперові серветки і ватяні палички. Також в малюванні вам допоможе малюнок справжньою синички, яку ви будете використовувати в якості прикладу. На окремому аркуші паперу олівцем зробіть начерк майбутнього малюнка, орієнтуючись на фотографію, а потім перенесіть малюнок на папір для малювання білим пастельним олівцем.
2
Навколо контуру майбутньої синички нанесіть круговими рухами основні відтінки фону - наприклад, зелений та оранжевий, за допомогою пастельних крейди, покладених на ребро. Розітріть фон, згладжуючи переходи між квітами і залишаючи незакрашенним правий нижній кут.
3
Починайте малювати птицю з дзьоба. Зафарбуйте дзьоб коричневим і чорним пастельними олівцями, а на кінчику дзьоба для обсягу зробіть білий відблиск. Внутрішню частину дзьоба відтінятимете бордовим кольором, а нижню частину - блакитним. Нанесіть на голову синички основний тон темно-синьою або чорною пастеллю, розтушуйте, а потім пройдіться поверх темного тону білим олівцем, щоб зробити поверхню фактурнее.
4
У перенісся намалюйте птаху чорні брови і висвітліть деякі пір'я білим олівцем. Прорисуйте білим і чорним олівцями на основному тоні дрібні пір'я. Деталізуйте круглий очей синички - для цього зафарбуйте коло світло-коричневим кольором, в центрі намалюйте чорний зіницю, а від країв до центру затемните очей темно-коричневим кольором.
5
Верхню частину райдужки затіните, зробіть пару білих відблисків для об'єму і реалістичності. Очей обведіть тонкої білої лінією. Продовжуйте малювати щоки і шию птиці, роблячи плавний перехід між головою і шиєю за допомогою рівномірних штрихів у напрямку росту пір'я. На стику голови і шиї перекрийте один колір іншим. Деталізуйте дрібні пір'я.
6
Спинку синиці затонуйте ясно-жовтою пастеллю, а потім покрийте її темно-жовтим кольором і опрацювати віддалене крило з допомогою чорної, темно-коричневої і блакитний пастелі. Домалюйте фактуру спинки за допомогою дрібних коричневих штрихів.
7
Растушуйте штрихування і затіните деякі місця. Прорисуйте переднє крило, обводячи верхнє пір'я білою лінією на кінцях, а на махових пір'ях малюйте світло-жовту жилку уздовж краю пера. Намалюйте дрібні світло-блакитні пір'я в основному крила, а потім відтінятимете жовті пір'я під крилом.
8
Фон близько пір'я злегка затемните, щоб створити контраст з білими краями крил, а потім намалюйте хвіст синички, який має таку ж окантовку білого кольору. Сам хвіст має світло-блакитний відтінок, а також чорний і темно-коричневий, як і крила. Світло-жовтим кольором окрасьте грудку птиці.
9
Намітьте тіні від крил, прорисуйте пухові пера, а потім намалюйте гілочку світло-коричневої, чорної і жовтої пастеллю. Поверх гілочки намалюйте лапки за допомогою чорного контуру і білого олівця, який створює об'єм. Додайте на малюнок світло-жовті рефлекси, розтушуйте різкі переходи кольорів і докрасьте фон. Готову картину зафіксуйте лаком.