Як охороняти ліс.

Охороняти ліс від незаконних порубок, пожеж і шкідливих організмів - дуже складне завдання. Зараз практично на кожному підприємстві існують пожежно-хімічні комплекси, а для того, щоб попередити пожежу, використовуються спеціальні вишки. Щороку докуповується новий інвентар. Для того щоб тримати ситуацію під контролем у пожежний сезон, проводиться комплекс протипожежних заходів - створюються мінералізовані смуги, будуються спеціальні пожежні дороги, мости.
Інструкція
1
Ще один бич нашого часу - це незаконна рубка ліс а. Люди, які не розуміють природної краси і важливість збереження ліс ного багатства, здійснюють незаконну зруб дерев з метою власної наживи і швидкого збагачення, при цьому абсолютно не розуміючи, якої шкоди завдають ліс у . Вони захаращують ліс , залишаючи після себе розкидані сучки і частини стовбурів. Це може призвести до появи шкідливих комах і збільшує пожежонебезпечну обстановку в ліс у. Для профілактики таких порушень проводиться щорічний обхід найбільш схильних ділянок. Також відбуваються нічні виїзди спільно з ліс ної поліцією.
2
Боротьба з ліс онарушітелямі здійснюється шляхом їх затримання. Далі їх чекає кримінальна справа, суд і відшкодування заподіяного збитку. Боротьба з подібними порушеннями з кожним роком має все більший успіх. Цьому сприяє чітка і злагоджена робота ліс вих інспекторів і ліс ної поліції, а також допомога місцевого населення. Також одним з важливих аспектів захисту ліс а є боротьба з наслідками стихії та шкідниками. Дані лиха виявляє інспектор при щорічному обході, так званої ревізії ліс а. При своєчасному виявленні вогнищ хвороб, шкідників і проведенні необхідних заходів можна попередити їх подальше поширення. При буреломах і вітровали проводяться санітарні рубки. Також з метою профілактики проводиться очищення захаращеності.
3
Щорічно працівники ліс ничества проводять обстеження осичняк на предмет появи вогнищ помилкового трутовніка. Обстежують молодняк хвойних порід для виявлення вогнищ травневого хруща. Виявлені осередки шкідників і хвороб усуваються. Згодом за даними ділянками ведеться постійне спостереження. Проводиться щорічна інвентаризація для визначення найбільш ефективних заходів боротьби. Працівники ліс ничества чітко контролюють всі проведені роботи.
Болото - це ділянка суші, що характеризується надлишковим зволоженням, підвищеною кислотністю, низькою родючістю грунту і виходом на поверхню грунтових вод. Найчастіше вони утворюються після лісових пожеж, які знищили усі дерева, а так само в результаті заболочування грунту, заростання водойм та на місцях, де необдумано вирубують ліси. Підгрунтові води, які випаровувалися листям дерев, починають проступати на поверхню і заболачиваются місцевість. Болота мають велике народно-господарське значення, і охороняти їх просто необхідно.
Болота і заболочені землі володіють великим розмаїттям форм життя, достатком рослин і тварин. Це багаті мисливські угіддя. Розкинулися на великі площі болота є місцями гніздування багатьох водоплавних птіц.Здесь мешкають рідкісні зникаючі види тварин і птахів, занесені до Червоної книги. Якщо знищити болото постраждають не тільки ті тварини, які на них мешкають, а й ті, що живуть поблизу. Для багатьох з них болото служить місцем укритія.Остаткі загиблих рослин, розкладаючись на дні без доступу повітря, перетворюються на торф. Його використовують як добриво на полях, застосовують у будівництві. Він є сировиною для целюлозно-паперової промисловості. З торфу виготовляють міцні тканини, отримують бітум, різні воски та виготовляють лікарські препарати.Болотістие землі багаті великими запасами господарсько-цінних ягід: журавлини, брусниці, лохини, чорниці та морошки. На торфовищах ростуть рослини, що володіють лікарськими властивостями: багно, вахта, сфагнові мохи та росички. Болота інтенсивно випаровують вологу, таким чином, вони збільшують вологість повітря, змінюють його температуру, пом'якшуючи клімат навколишньої території. Від них залежить природний баланс местності.Каждий рік 1 га боліт поглинають з атмосфери дуже велика кількість вуглекислого газу і виділяють кисень. Це в кілька разів більше, ніж здатний переробити 1 га леса.Застойние болота регулюють протягом річок і річечок. Зберігаючи в собі величезні запаси вологи, вони підтримують рівень води багатьох річок, впливають на зміну ґрунтових вод прилеглої території та розподіляють річковий стік. Болота очищають воду від розчинених в ній хімічних сполук і твердих частинок. Вони є природними фільтрами забруднених вод, притягують і поглинають частки пилу, що знаходиться в воздухе.Крупние болота здатні зупинити лісові пожежі.