Як лікувати дерматит дитячий.

Дитячий дерматит - це ціла група захворювань, які виникають з різних причин і мають деякі особливості в лікуванні. Дерматити з'являються внаслідок підвищеної чутливості дитячого організму до зовнішніх подразників. Лікарі виділяють себорейний, атопічний, пелюшковий і контактний дерматит и.
Інструкція
1
Себорейний дерматит проявляється у вигляді жирних кірочок жовтуватого кольору на волосистої частини голови. Найчастіше він виникає у малюків першого місяця життя і може поширюватися на область вушних раковин, шиї, пахв, пахових складок.
2
Лікування себорейного дерматит а полягає в митті голови дитини спеціальними шампунями, які перешкоджають розвитку грибка, що викликає хворобу, наприклад, «Нізорал». Після миття скоринки слід вичісувати гребінцем з частими зубами дуже обережно, щоб не викликати пошкоджень ніжної шкіри. Зазвичай при такому лікуванні прояви себорейного дерматит а зникають через 2-3 тижні.
3
Атопічний дерматит характеризується почервонінням і свербінням шкіри, її лущенням, а в деяких випадках появою невеликих тріщин і пухирців. Часто він виникає в місцях, де шкіра дуже ніжна і тонка: в області ліктьових і колінних згинів, на шиї, животі, в пахових складках. У дітей у віці 2-7 років може спостерігатися розлад сну, млявість.
4
Лікування атопічного дерматит а комплексне, воно залежить від віку дитини і стадії захворювання. Зазвичай лікар призначає глюкокортикостероїдні препарати у вигляді кремів і мазей, наприклад, «Афлодерм», «Адвантан». Вони містять невеликі дози гормонів, які усувають запалення і гальмують розвиток алергії. Крім того, призначаються антигістамінні препарати («Супрастин», «Кларитин»), щоб зняти свербіж і роздратування шкіри, полегшивши малюкові життя. Лікування атопічного дерматит а передбачає дотримання дитиною гіпоалергенної дієти, а також носіння одягу та взуття з натуральних тканин.
5
Пелюшковий дерматит з'являється внаслідок тривалого впливу на шкіру сідниць, пахових складок, геніталій дитини сечі і калу. Внаслідок цього у малюка утворюється почервоніння в даній області, свербіж, підвищена чутливість, подразнення.
6
Лікування пеленочного дерматит а полягає у своєчасній зміні підгузників, дотриманні правил гігієни. Кілька разів на день необхідно влаштовувати дитині повітряні ванни, залишаючи його без одягу, щоб шкіра підсушують і провітрювалася. Після миття можна нанести спеціальний крем, наприклад, «Деситин» або «Д-пантенол».
7
Контактний дерматит з'являється внаслідок впливу на шкіру дитини певного подразника, наприклад, при контакті шкіри з металевими виробами, мазями, кремами, в місцях тертя одягу. Спеціального лікування контактний дерматит не вимагає, необхідно лише виключити вплив алергену на шкіру малюка.
Зверніть увагу
Дитячий дерматит - це шкірні запалення, які утворюються унаслідок тривалого впливу на шкіру шкірного сала і через постійне тертя складок на тілі маленької дитини. Нормою служить відсутність дитячого дерматиту. У народі дитячий дерматит носить назву попрілостей.
Корисна порада
Атопічний дерматит - серйозна проблема для мільйонів дітей і дорослих по всьому світу. Діатез, нейродерміт, екзема, свербіж і роздратування шкіри - найбільш відомі нам форми прояву та назви атопічного дерматиту. Мета цього сайту - допомогти хворим на атопічний дерматит та їх близьким отримати доступ до найсвіжішої інформації про це захворювання, його походження, лікуванні та профілактиці.