Як намалювати тінь в Фотошопі.

 •  Графічний редактор Adobe Photoshop є потужним засобом для професійної обробки цифрових зображень. Доведення і ретушування - типові задачі, які вирішуються за допомогою цього редактора. Але в ньому можна виконувати і досить серйозні зміни художніх композицій, іноді вельми сильно змінюють їх сприйняття, шляхом привнесення в них раніше не існували ефектів. Наприклад, можна досить просто додати реалістичну тінь до кожному об'єкту, присутньому на фотографіі.Вам знадобиться: Встановлений редактор Adobe Photoshop.
 •  Відкрийте графічний файл в Adobe Photoshop. Скориставшись пунктами меню "File" і "Open ...", або натиснувши поєднання клавіш Ctrl + O, відкрийте діалог вибору файлу. Перейдіть в цільову директорію. Виділіть потрібний файл у списку. Натисніть кнопку "Відкрити".
 •  Продублюйте шар з зображенням два рази. Для здійснення дублювання клікніть правою кнопкою миші по відповідному елементу в панелі управління шарами. З'явиться контекстне меню. Виберіть у ньому пункт "Duplicate Layer ...". В отобразившейся діалозі введіть ім'я нового шару і натисніть кнопку "OK". Дайте одному з шарів-копій ім'я Object, а іншому Shadow. Шар Shadow помістіть над шаром з вихідним зображенням і під шаром Object.
 •  Виділіть об'єкт, до якого необхідно додати тінь. Скористайтеся інструментами виділення, такими як Lasso/Polygonal Lasso/Magnetic Lasso Tool, Rectangular/Elliptical Marquee Tool, і т.д. Також можна застосовувати накладення і редагування швидкої маски.
 •  Видаліть об'єкт на шарі з вихідним зображенням і фон на шарах Object і Shadow. Переключіться на шар з вихідним зображенням. Натисніть клавішу Del. Переключіться на шар Object. Натисніть клавіші Ctrl + Shift + I, або виберіть у меню "Select" і "Inverse". Натисніть клавішу Del. Переключіться на шар Shadow. Ще раз натисніть Del.
 •  Трансформуйте зображення в шарі Shadow, створивши видимість проекції на площину. Виберіть в меню пункти "Edit", "Transform", "Distort". Навколо зображення з'явиться рамка. Підведіть курсор миші до квадрату, розташованому посередині верхньої сторони рамки. Натисніть і утримуйте ліву кнопку миші. Переміщайте курсор до досягнення задовільного ефекту. Відпустіть ліву кнопку миші. Клікніть по будь-якої кнопці на панелі інструментів. У вікні натисніть кнопку "Apply".
 •  Перетворіть деформований зображення-заготовку тіні в чорний силует. Відкрийте діалог "Hue/Saturation", натиснувши на клавіатурі Ctrl + U, або вибравши в меню пункти "Image", "Adjustments", "Hue/Saturation ...". Введіть в поле "Lightness" значення 100. Натисніть кнопку "OK".
 •  Розмийте зображення в шарі Shadow. Виберіть в меню пункти "Filter", "Blur", "Gaussian Blur ...". В діалозі настройки параметрів фільтра встановіть потрібне значення в поле "Radius". Має сенс підібрати його за допомогою руху повзунка, розташованого знизу, при цьому контролюючи ефект візуально в панелі попереднього перегляду. Після закінчення вибору параметрів, застосуйте фільтр натисканням кнопки "OK".
 •  Зробіть тінь напівпрозорої. В панелі управління шарами "Layers" введіть в поле "Opacity" значення непрозорості шару Shadow. Це значення можна підібрати шляхом зміни положення повзунка, що з'являється після кліка по значку стрілки, розташованому поруч з полем. Як правило, прийнятні показники непрозорості лежать в діапазоні 40-60%.
 •  Збережіть копію зображення з намальованою тінню. Натисніть клавіші Ctrl + Shift + Alt + S, або в меню виберіть послідовно пункти "File" і "Save for Web & Devices". Вкажіть формат збереження, налаштуйте ступінь стиснення. Клікніть по кнопці "Save". Виберіть директорію збереження та ім'я файлу. Натисніть кнопку "Зберегти".
Щоб створювати якісні реалістичні колажі в фотошопі , необхідно правильно налаштовувати освітлення і вказувати напрям тіней. Adobe Photoshop має в своєму розпорядженні для цього потужними засобами, включаючи імітацію джерел світла та різноманітні інструменти для настройки тіней.
Вам знадобиться
 • -Adobe Photoshop;
 • -зображення.
Інструкція
1
Відкрийте вихідне зображення.
2
В цей пейзаж можна додати зображення дерева, фігуру людини або тварини. Нехай це буде фотографія коня.
3
Уважно подивіться на знімок. Чітко видно, що сонячне світло падає з лівого верхнього кута, значить, кінь буде відкидати тінь по діагоналі, під кутом приблизно 45 градусов.Создайте копію шару з конем Ctrl + J. Натисніть на клавішу Ctrl і клацайте по іконці шару-копії, щоб отримати виділення. Натисніть клавішу D, щоб виставити кольору переднього плану і фону за замовчуванням. Натисніть одночасно клавіші Alt + Delete, щоб залити виділення чорним кольором. Зніміть виділення, натиснувши Ctrl + D.
4
Перемістіть шар з тінь ю під шар із зображенням коня. Натисніть Ctrl + T, вибирайте функцію Distort і спотворите зображення так, щоб надати йому вигляд тіні, лежачої на землі. Поставте для цього шару Opasity = 50%. В головному меню вибирайте Filter, Blur, Gaussian Blur. Призначте Radius = 2 pix.
5
Для того, щоб за допомогою тіней надати зображенню обсяг і глибину, можна використовувати Layer Style. Відкрийте новий документ з білим фоном, додайте новий шар. На цьому шарі зробіть прямокутне виділення і залийте його будь-яким кольором. Подвійним клацанням по іконці шару відкрийте діалогове вікно Layer Style.
6
Вибирайте опцію Drop Shadow. Змінюючи параметри Distance, Spread і Size, можете добитися потрібного розміру і розташування тіні.
7
Вибирайте Inner Shadow. Міняйте настройки відстані і розміру внутрішньої тіні, а також прозорість і режим накладення, щоб домогтися ефекту об'ємного зображення.
Зверніть увагу
Цей спосіб не годиться для того, щоб малювати реалістичну тінь у предметів складної форми при створенні колажів, але він цілком підходить для того, щоб додати об'єм плоским фігурам.
Корисна порада
При створенні колажів завжди враховуйте, звідки падає світло, і тіні розташовуйте відповідно.