Як відіпрати чорнило від одягу.

Кожна господиня щодня стикається в побуті з величезною кількістю плям. Звичайно, сучасні засоби для виведення плям здатні впоратися з будь-якими неприємностями. Але в арсеналі економних господинь завжди знайдуться ефективні способи боротьби з плямами, в яких використовуються доступні підручні засоби. Зупинимося докладніше на тому, як відіпрати чорнило від одягу , не вдаючись до допомоги синтетичних плямовивідників.
Вам знадобиться
 • - сіль;
 • - лимонний сік;
 • - кисле молоко;
 • - нашатирний спирт;
 • - харчова сода;
 • - перекис водню;
 • - гліцерин;
 • - очищений скипидар;
 • - чистий гас;
 • - суха гірчиця;
 • - вазелін і парафін;
 • - крохмаль.
Інструкція
1
Щойно з'явилася пляма, негайно насипте на нього солі і залийте лимонним соком. Зачекайте, поки слід від чорнила зникне. Потім прополощіть тканину.
2
Свіжа пляма від чорнила замочіть в теплому кислому молоці. При сильному забрудненні на тканини молоко бажано кілька разів поміняти в міру того, як пляма буде бліднути і зникати. Цей спосіб прекрасно підходить для оксамиту. Для замочування також підійде розчин з нашатирного спирту і соди (1-2 чайні ложки харчової соди і 1 чайна ложка спирту на стакан води). Потім обов'язково виперіть річ з вашим звичайним порошком або хоча б в мильній воді з додаванням нашатирного спирту.
3
Якщо пляма на білій тканині, приготуйте суміш нашатирного спирту і перекису водню. Візьміть по 1 чайній ложці цих інгредієнтів на склянку теплої води. Змочіть в розчині ватний тампон і прикладіть до плями. Після такої процедури достатньо всього лише прополоскати матеріал в теплій воді.
4
Для всіх видів тканин підходить спосіб боротьби з чорнильними плямами за допомогою гліцерину. Замочіть зіпсований матеріал в гліцерині хоча б на годину. Після закінчення відведеного терміну прополощіть річ в теплій воді з додаванням солі. Якщо пляма не зникло повністю, впоратися з ним допоможе звичайне прання.
5
На кольорових тканинах спробуйте впоратися із застарілими плямами за допомогою скипидару і нашатирного спирту, узятих в рівних частинах. Залийте цією сумішшю пляму від чорнила. Коли воно зникне, знову ж прополощіть і виперіть річ.
6
На чорнило, які зіпсували шовкову тканину, нанесіть кашку з гірчиці і залиште для впливу на добу. Потім акуратно зскребете засохлу суміш, а матеріал прополощіть в холодній воді. Червоні чорнило на шовковій одязі почистіть звичайним нашатирним спиртом.
7
Усохлі чорнило на вовняної тканини для початку змочіть гасом. Коли річ трохи полежить, прополощіть пляма в чистому гасі. Також обов'язкова подальша прання та сушіння на вулиці, щоб вивітрився запах гасу.
8
Для боротьби з чорнилом на шовкових або вовняних тканинах можна також скористатися очищеним скипидаром. Змочіть в скипидарі ватний тампон, і обережно протирайте пляма, міняючи вату в міру забруднення.
Корисна порада
Під час чистки чорнильні плями мають властивість розтікатися. Щоб цього не сталося, нанесіть по контуру плями захисний коло з парафіну. Розплавте рівну кількість вазеліну і парафіну. Занурте в суміш ватяну паличку і обведіть на тканині парафіновий коло. Парафін при цьому повинен просочити тканину наскрізь. Після охолодження сплаву, приступайте до видалення плями. Парафін з тканини легко буде вивести, проглажівая матеріал, гарячою праскою через паперові серветки. Ще один спосіб проти розтікання чорнила: присипати пляма з виворітного боку картопляним крохмалем (крохмаль утримає зайву вологу).