Як зупинити сильну кровотечу.

Зупинка кровотечі є першочерговим завданням при обробці рани. Діяти треба швидко, так як велика крововтрата може загрожувати життю хворого. Для літніх людей і маленьких дітей небезпечним може бути навіть незначне кровотеча , тому необхідно мати навички надання першої допомоги.
Інструкція
1
При капілярному кровотечі крововтрата, як правило, невелика. Але якщо у потерпілого проблеми зі згортанням крові, зупинка навіть цього виду кровотечі може виявитися непростим завданням. Накрийте рану чистою марлею, прикладіть зверху шматок вати і перебінтуйте кровоточить місце. Пов'язка повинна бути тугий, інакше перетиснути судину, що не вдасться. При відсутності перев'язувальних матеріалів можна прикласти до рани чистий носовичок.
2
Витікання великої кількість темно-червоної крові є ознакою венозного кровотечі. Воно небезпечно не тільки ймовірністю великої крововтрати, але і ризиком попадання бульбашки повітря в пошкоджену судину. Для зупинки венозної кровотечі необхідно якнайшвидше накласти пов'язку, що давить. Для цього рану покривають стерильною марлею, зверху прикладають вату і туго бинтують травмоване місце. Задача надає допомогу людини полягає в тому, щоб якомога швидше перетиснути кінці пошкоджених судин. Якщо під рукою немає бинтів і вати, кровоточить місце треба затиснути пальцем. Якщо пошкоджена кінцівка, то її потрібно підняти вгору, це забезпечить відтік крові від рани.
3
Артеріальний кровотеча є найнебезпечнішим видом кровотечі серед інших. Хворий може втратити кілька літрів крові протягом чотирьох-п'яти хвилин. Яскраво-червоний вигляд крові, яка витікає пульсуючим струменем, є ознакою даного виду кровотечі. Для його зупинки необхідно перетиснути пальцями травмований посудину і не відпускати, поки хтось із помічників не підготували джгут і перев'язувальні матеріали. При відсутності джгута можна використовувати будь-які підручні засоби: ремінь, краватка, косинку і т.д. Головне - зупинити приплив крові до ушкодженого місця. Петля або джгут накладаються вище кровоточить місця. Щоб не пошкодити шкіру, слід підкласти під пов'язку шар марлі. На транспортування потерпілого до лікарні у вас є всього дві години, в іншому випадку може початися відмирання перев'язаною кінцівки.