Як лікувати пробки в вухах. Пробки у вухах лікування.

Пробки в вухах - досить поширена проблема. Одні люди не знають, що це таке, а інші страждають від таких пробок регулярно. Лікування цієї недуги необхідно починати якомога скоріше, щоб не виникли ускладнення. Якщо з якихось причин ви не можете звернутися до лікаря, то можна вилікувати вушні пробки і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - содовий розчин;
  • - содо-гліцеринові краплі;
  • - перекис водню.
Інструкція
1
Людське вухо влаштовано так, що в нормальних умовах сірка не накопичується в слуховому проході, а засихає і при розмові або жуванні виділяється з вуха. Виводять її волоски, що знаходяться в зовнішньому слуховому проході. Якщо ж з якихось причин (а це може бути порушення обміну речовин, підвищене відшарування епідермісу або роздратування шкіри в зовнішньому слуховому проході) порушується в'язкість сірки, то вона накопичується у вусі. Змішуючись в слуховому проході з відшаруванням епідермісом, сірка прилипає до його стінок. Поступове нашарування таких пластів і призводить до виникнення пробки, що закупорює слуховий прохід.
2
Людина відчуває закладеність вуха, віддачу власного голосу в голову і головний біль з боку закладеного вуха. При повній закупорці слухового проходу виникає глухота.
3
Пам'ятайте - у жодному разі не можна пробувати видаляти пробку зубочисткою, щипчиками або іншими твердими предметами! Це може привести до того, що пробка проштовхне глибше в слуховий прохід, до того ж можна пошкодити шкіру в вусі, що загрожує серйозними наслідками.
4
В разі не дуже «старої» пробки можна спробувати видалити її в домашніх умовах. Найпростішим методом лікувати пробки в вухах є промивання вуха сильним струменем дуже теплої води. Якщо це не вдається, то в вухо капають теплий содовий розчин (1 чайна ложка соди на 50 мл води) або содо-гліцеринові краплі. Капати потрібно по 4-5 крапель 3-4 рази на день. При цьому пробка повинна розм'якшитися і розкришитися.
5
Ще один метод боротьби з сірчаними пробками - закопування у вухо 3% -ного перекису водню. Уперше в вухо капають досить велика кількість перекису, при цьому потрібно лежати так, щоб препарат не витікав. Перекис повинна пузиритися, розчиняючи пробку у вусі. Через кілька хвилин потрібно різко натиснути на брусок вуха, щоб виштовхнути залишки перекису водню і размягченную пробку. Цю процедуру потрібно повторити ще 2-3 рази, поки з слухового проходу вийде вся пробка.
6
Якщо в домашніх умовах не вдається позбутися від сірчаної пробки, то потрібно звернутися за допомогою до лікаря-отоларинголога.