Як лікувати дитину від високої температури.

Висока температура тіла у дитини - найсильніший стрес для батьків, особливо, коли мова йде про новонародженого. Жар може говорити про недосконалість імунітету та інших систем організму. Малюк при цьому вередує, плаче, не реагує на прохання дорослих, млявий.
Інструкція
1
Причин підвищення температури достатньо багато. Це можуть бути інтенсивні фізичні навантаження при порушенні нормальних механізмів тепловіддачі (коли дитина дуже тепло одягнений, в кімнаті відзначається висока вологість). Найчастіше ж температура підвищується через вплив на центр терморегуляції пирогенов. До них відносяться збудники більшості видів інфекцій - віруси, бактерії і паразити.
2
Високу температуру не варто збивати самостійно. Лікарську терапію повинен призначати лікар, виходячи зі стану здоров'я хворого. Але зазвичай вони не рекомендують давати жарознижуючі препарати при температурі нижче 38,5 градусів. Як правило, медики призначають спеціальні дитячі препарати на основі парацетамолу. При виборі їх форми враховуйте, що ліки у вигляді сиропу діють через 20 - 30 хвилин, в свічках - через 30 - 45, але ефект від них більш тривалий. Всі кошти давайте дитині строго по інструкції, не перевищуючи норму дозування. Якщо у дитини температура досягає 39 градусів, терміново викликайте швидку допомогу. Приїхавши лікарі зроблять малюкові жарознижувальний укол, а в разі необхідності запропонують госпіталізацію.
3
До приїзду лікаря або для загальної профілактики подальшого підвищення температури слід вживати ряд заходів. По-перше, дитині необхідний спокій. Обмежте його рухову активність, не дозволяйте істерити, кричати, з'ясовувати стосунки. Ваше завдання як батьків - створити тиху обстановку. Можете влаштувати спільне читання або перегляд улюблених мультиків.
4
При підвищеній температурі тіла організм відчуває велику втрату рідини через прискореного дихання і вираженої пітливості. Це явище призводить до згущення крові, і як наслідок того, відбувається порушення кровопостачання тканин і органів, зниження ефективності лікарських препаратів, пересихання слизових оболонок. Організм втрачає тепло за допомогою потоіспаренія. Тому тут головне - гарненько пропотіти. Для того, щоб було, чим потіти, потрібно багато пити. Хорошими Регідратірующее засобами є Гастроліт, Гідровіт, Регідрон, Регідраре та інші препарати для перорального прийому. Вони містять багато необхідних організму речовини - натрій, хлор, калій. Вам достатньо їх розвести кип'яченою водой.Вместо медичних препаратів можете приготувати чай (чорний, зелений, фруктовий). Додайте в нього трохи малини, соку лимона або дрібно нарізаних яблук. Відваріть компот з родзинок, кураги або чорносливу. Таке питво буде не тільки корисним, але і смачним для вашого малюка.
5
Трохи збити температуру можливо за допомогою обтирань. На сьогоднішній день найкращим засобом для них є тепла вода. Роздягніть дитини і укрийте тонкої простирадлом. Протирати можете вологою ганчірочкою або рушником, змоченими в теплій воді, або своєю долонею. Особливу увагу приділяйте кистям, стопах, пахових складках, ліктьовим і підлокітною згинах, шиї, обличчя і пахв. Для досягнення бажаного результату обтирання проводите не менше получаса.Повишеніе температури тіла має свідчити для батьків про факт наявності захворювання. Тому їм слід серйозно ставитися до даної ситуації і своєчасно звернутися за допомогою.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що дитина потребує термінової допомоги, якщо у нього (навіть при незначному підвищенні температури тіла) відзначається озноб, болі в м'язах і блідість. Іноді сильний жар, що виснажують можливості організму, може ускладнюватися гіпертермічним синдромом. При ньому у малюка починаються судоми, порушується дихальна і серцева діяльність і втрачається свідомість. У такій ситуації негайно викликайте малюкові "Швидку допомогу".
Корисна порада
Чи не кутайте малюка - це може привести до перегрівання, що тільки погіршить ситуацію. Не оглядайся його вологим простирадлом - це заважатиме теплоотдаче через шкіру. Також не використовуйте в якості засобу для протирання спирт, холодну воду або оцет. Холодна вода і спирт можуть викликати судоми, спирт же з оцтом можуть привести до отруєння організму і подразнення шкіри.