Як виявити Троян.

Троян має безліч функцій, таких як управління віддаленим комп'ютером, отримання чужих інтернет-акаунтів, зломи та інше. Найчастіше люди самі не підозрюють, що на їхньому комп'ютері існує ця програма, тому що скачують її самі, прийнявши за нешкідливу, а іноді і корисну. Виявити й вилікувати троян складно, але необхідно.
Інструкція
1
Визначтеся з типом вашого трояна, тобто зрозумійте, що саме йде не так. Існує три основних типи троянів. Перший - це Mail Sender, який самостійно підключається до акаунтів інтернет-сервісів (пошта, ICQ та ін.) І розсилає такий же троян всім, хто є в контакт-листах. З його допомогою інша людина може читати вашу пошту або знімати, наприклад, гроші з вашого електронного рахунку. Наступний, тобто Backdoor, має приблизно ті ж самі функції, тільки ще з його допомогою можна практично повністю керувати віддаленим комп'ютером. Наприклад, видаляти або пересилати файли. Нарешті, останній - це Log Writer, який зчитує всю інформацію, що вводиться з клавіатури і записує її в певний файл, який буде пізніше переданий «хазяїну» трояна. Сенс має приблизно той же, що і Mail Sender. Не варто забувати, що трьома типами трояни не обмежуються, це лише основні!
2
Знайдіть на своєму комп'ютері програму RegEdit (для цього просто введіть її назву у пуску або подивіться за адресою c: windowsRegEdit.exe).
3
У реєстрі подивіться такі каталоги, як soft, windows, run, runonce та інші на предмет підозрілих exe-файлів. В якому розділі шукати троян вам допоможе те, що ви робили в першому пункті - визначення з типом трояна. Якщо боїтеся видаляти файли, то просто перейменуйте їх і подивіться, що змінилося.
4
Якщо чищення реєстру не допомогла, то можна скористатися утилітами XRun або CTask, які дадуть повну інформацію про запущені в даний момент програмах. Також можна переглянути диспечер завдань, але це може бути неефективно.
5
Отже, в боротьбі з трояном головне - це уважність і обережність. Будьте гранично акуратні з роботою в мережі і користуйтеся якісними антивірусами, щоб не доводилося лікувати комп'ютер.