Як намалювати зимовий дерево.

При створенні пейзажних робіт основний упор зазвичай робиться на промальовування дерев, чагарників і листя. Це не проста робота, оскільки в природі не зустрінеш однорідних фактур і чітких геометричних форм. Щоб передати об'єм і фактуру, потрібно бути гранично спостережливим і старанним. З цим завданням можна впоратися, якщо робити її покроково.
Вам знадобиться
  • твердо-м'який олівець (НВ), папір, гумка.
Інструкція
1
Визначтеся з композицією і намітьте лініями стовбур дерева, яке знаходиться на передньому плані. Малювати мертві, засохлі і зимові дерева слід завжди від підстави їх зростання.
2
Прорисуйте тепер чіткі контури задуманого дерева, намітьте гілки і розбийте їх на більш тонкі гілочки. При цьому накресліть лінію горизонту, визначившись, що ви намалюєте на задньому плані.
3
Приділіть особливу увагу тому, як надійно посадити дерево на папері, інакше буде складатися враження, що воно пливе. Щоб дати дереву хороше підстава, укрупнювального його на місці зіткнення із землею. Стовбур дерева обов'язково повинен бути з вигинами і ніяк не прямий.
4
Для створення фактури дерева заштрихуйте темні області і виділіть тіні. Опрацювання дрібних деталей залиште на потім.
5
Визначтеся з грою світлотіні: зверніть увагу, де знаходяться тіні, з якого боку падає світло. Стовбур дерева має форму циліндра, тому тіні на ньому повинні зображати циліндричний об'єм. Стовбур буде більш світлим біля основи через відбитого світла від снігу.
6
Тепер прорисуйте необхідні деталі: дрібні гілочки, сніг на стовбурі і в розвилках. Надайте снігу необхідний обсяг і підсильте тіні там, де він стикається з дерево м.
7
Так як задумане дерево є зимовим, то велике значення приділяйте місцях, де гілка кріпиться до стовбура. Правильне зображення кутів точок дотику стовбура і гілок - ось що робить дерево «живим».
8
Чи не малюйте гілки занадто прямими: це додасть ненатуральності дереву. Щоб побачити вигини на гілках, корисно дивитися не на самі гілки, а на простір між ними. Кути між гілками ширше біля основи дерева і вже у його вершини.