Як навчитися бісероплетіння. Biseropletenieprostoe nizanie.

Виготовлення прикрас з бісеру не вимагає тривалого навчання, також для бісероплетіння не потрібно особливих пристосувань. З цим видом рукоділля впорається будь-яка людина, що володіє посидючістю і люблячий копітку роботу. Однак перш ніж приступати до виготовлення складних прикрас, слід навчитися найпростішим прийомам нізанія.
Вам знадобиться
  • бісер, стеклярус і дрібні намистини, голки, нитки, нітковдеватель, ножиці, віск, альбом для візерунків, фломастери або кольорові олівці
Інструкція
1
Можна використовувати бісер застосовувати будь-якої величини і кольору. Вам знадобляться для роботи і старі, що розсипалися намисто, з яких вийдуть нові прикраси. Зберігають бісер в окремих коробочках, під час роботи їх розкладають в невеликі розетки, блюдця або на ворсисту тканину, з якої його просто збирати на голку. Голки слід вибирати тонкі з довгим вушком. Можна нанизувати і без голки, вмочивши кінчик нитки в лак для нігтів або в клей. Нитки застосовують звичайні, а також тонку волосінь або дріт. Для того щоб надати нитці пружність, її злегка протирають воском.
2
Візерунки для виготовлення прикрас слід приготувати заздалегідь, хоча багато досвідчених майстрині творять їх самі під час роботи. Після того, як ви вибрали малюнок, переведіть його на папір і складіть робочий візерунок. Спочатку заготуйте канву у вигляді косою сітки. Потім на неї кольоровими олівцями або фломастерами нанесіть узор. Сторони ромбів косою сітки найкраще заповнити кружечками, відповідними числу бісеринок у вашому майбутньому виробі. Так буде наочніше і зручніше в роботі.
3
Набираючи бісеринки на нитку, залиште кінець в 5-6 см. Коли закінчите низание, закріпіть кінець нитки, пропустивши його за допомогою голки через отвори кількох раніше нанизаних намистин. Що залишився хвостик акуратно відріжте ножицями.
4
Під час нізанія робота повинна завжди знаходиться в лівій руці, а пальцями правої ведіть робочу нитку. Намистинки слід укладати щільно один до одного, вони не повинні провисати на нитці. Щоб прикраса мало красиву форму потрібно підбирати бісер одного розміру і точно за рахунком відповідно до візерунком. Але й не слід сильно затягувати нитку, інакше виріб зморщиться.
5
Для початку потрібно навчитися виготовляти найпростіші вироби: різноманітні нитки бус і прості ланцюжка. А якщо ви прикрасите одноколірні нитки бісеру петлями, пухирцями, хрестиками або квіточками з кольорових бісеринок або з'єднайте кілька ниток бісеру за допомогою більш великих намистин, то вийдуть красиві і модні намиста.
6
Дуже просто виготовити намисто з пухирцями. Наберіть на нитку радий одноколірних бісеринок і 6 бусинок іншого кольору. Пропустіть через передостанню намистину ряду голку з ниткою і протягніть її. У вас вийде пупиришек або петелька, що прикрашає нитку бус. У такій же послідовності і зробіть всю довжину нитки. Довжина виробу залежить від того, де його будуть носити. Чи буде це браслет, прикраса на шию, поясок, а може бути бретелі до сарафана.